|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W weekend ruszyła przebudowa ulicy Krakowskiej. Będą spore utrudnienia!

W sobotę rano ruszyły prace na Kazimierzu. Wcześniej w nocy z 22 na 23 marca przymknięta dla ruchu została ulica Stradomska od ul. Dietla. W czasie dziesięciomiesięcznych prac ulicą nie pojadą samochody. Nieco krócej, bo przez osiem miesięcy wyłączony zostanie ruch tramwajowy, a pojazdy komunikacji miejskiej pojadą objazdami. Wszystko po to, by już w 2020 r. ulica nabrała zupełnie nowego charakteru. Stanie się ona bardziej przyjazna pieszym. Pojawią się tam szerokie chodniki, wygodne przystanki i zieleń.

Fot. z wizualizacji 3D

Zamknięta została też przebudowywana ulica Krakowska oraz most Piłsudskiego - ten zarówno dla ruchu pieszego, jak i kołowego. To na moście rozpoczęły się pierwsze prace związane z frezowaniem nawierzchni i będą sukcesywnie przesuwały się w kierunku ul. Dietla. Na ul. Krakowskiej rozpocznie się zrywanie torowiska oraz płyt torowych, w których osadzone są szyny. Roboty będą też prowadzone na moście, gdzie rozpocznie się demontaż starej sieci i rozbiórka samego obiektu. Cały teren budowy zostanie wygrodzony. 

Po przebudowie ul. Krakowska stanie się zupełnie nową przestrzenią miejską. Nowe, wytłumione torowisko poprawi komfort mieszkańców Kazimierza oraz osób podróżujących komunikacją miejską.

Na modernizację torowiska została przeznaczona kwota ponad 94 mln zł. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach rozwoju publicznego transportu zbiorowego w miastach.


 

Zmiany w Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

- Wzdłuż ul. Krakowskiej zostanie wyłączony ruch tramwajowy. Linia tramwajowa nr 6 (Kurdwanów P+R – Salwator) zostanie zawieszona. Linie nr 10 (Pleszów – Łagiewniki), 73(Wzgórza Krzesławickie – Nowy Bieżanów) oraz 78 (Borek Fałęcki – Mały Płaszów) będą kierowane ul. Starowiślną.

- Uruchomiona zostanie linia nr 44 (Kopiec Wandy – Salwator) oraz dwie nowe linie tramwajowe nr 76 (Czerwone Maki P+R – Kurdwanów P+R) oraz 77 (Łagiewniki – Nowy Bieżanów P+R), których głównym zadaniem będzie wspomaganie pozostałych linii w dni powszednie.

- Linia tramwajowa nr 52 (Os. Piastów – Czerwone Maki P+R) będzie kursować zmienioną trasą – pojedzie ulicami św. Gertrudy i Stradomską aż do ul. Dietla i dalej w kierunku Ruczaju. Linie tramwajowe nr 4, 8, 13 i 20 w dalszym ciągu będą zawieszone. A linie nr 14, 22 i 24 kursować po obecnych zmienionych trasach.

- Zmianie ulegnie trasa autobusowej linii aglomeracyjnej nr 904. Linia będzie obsługiwać dodatkowe przystanki. Przystanek „Korona" w kierunku Wieliczki będzie zlokalizowany na ulicy Kalwaryjskiej, od strony Rynku Podgórskiego. Na zmienionym odcinku trasy linia zatrzymywać się będzie na przystankach: „Plac Bohaterów Getta", „Św. Wawrzyńca" i „Miodowa" (jak dla linii nr 669, z wyjątkiem przystanku „Plac Bohaterów Getta" w kierunku Wieliczki, który będzie wyznaczony na jezdni w istniejącej zatoce).

 

Ze względu na remont od 23 marca planowane są następujące zmiany w organizacji ruchu:

- dla mieszkańców Kazimierza dojazd do posesji zostanie zachowany (w zależności od warunków);

- wjazd na ul. Krakowską dla pojazdów zostanie zamknięty na odcinku od ul. Dietla do ul. Rybaki. Zostanie zamknięty też przejazd przez most Piłsudskiego. Na skrzyżowaniu ulic Rybaki, Krakowskiej, i Podgórskiej zostanie utrzymany przejazd na wprost;

- nie będzie możliwości dojazdu do ul. Krakowskiej ulicami Meiselsa, Józefa, św. Katarzyny, Skałeczną, Węgłową, Bocheńską, Skawińską i Trynitarską. Na ślepych odcinkach tych ulic zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy;

- przejazd od ul. Dietla do ul. Podgórskiej w obu kierunkach będzie możliwy ulicami Augustiańską, Skawińską, Wietora i Rybaki (ulice dwukierunkowe);

- nie będzie możliwości skrętu z ul. Dietla (w prawo) w ul. Krakowską;

- nie będzie możliwości wjazdu na ul. Krakowską z ul. Stradomskiej. Odcinek ul. Stradomskiej przy skrzyżowaniu z ul. Dietla będzie ślepy;
na ul. Dietla zostanie zachowana możliwość jazdy na wprost w obu kierunkach – po jednym pasie w każdym kierunku. Na jednym pasie zostanie wprowadzona możliwość parkowania;

- skrzyżowanie ulic Rollego, Legionów Józefa Piłsudskiego, Przy Moście zostanie wyłączone z ruchu.

 

 

 

(ZDMK/rk/ko)

21%
79%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 13

KRAKOWIANKA

Niedziela, 24 marca 2019, 18:30

Taką samą rozpierduchę zrobią jak w Bronowicach i miesiącami nic sie nie będzie działo, tylko góry i doliny zasłaniajace nieróbstwo ! Nie głosowałam od lat na DWOREK MAJCHROWSKIEGO ! Ale za duże zagęszczenie głupoli w Krakowie.

Odpowiedz

Pa

Niedziela, 24 marca 2019, 12:43

W poniedzialek poludnie krakowa stanie w korkach. Zmiany w organizacji ruchu sa bardzo nieprzemyslane.

Odpowiedz

Paweł

Sobota, 23 marca 2019, 23:52

Nie tylko krakowska Utrudnienia są już na Dietla. Wyłączone nie wiem z jakiego powodu pasy przy krakowskiej i starowiślnej

Odpowiedz

Hyc

Sobota, 23 marca 2019, 22:47

Ruszyła największ głupota urzędników ZDNK, czyli pozostałość kretyńskiego pomysłu niejakiego franka z byłego ZIKiTu. Będzie tak jak na ul.Długiej , brak przejezdności tramwaju przez źle zaparkowane samochody. Nic nie jest w stanie nauczyć durni z ZDMK.

Odpowiedz

A.K.

Sobota, 23 marca 2019, 20:52

Na stronie MPK nie ma informacji o nowych liniach np. 77? Skąd zatem taka informacja?

Odpowiedz

Cyp

Sobota, 23 marca 2019, 10:47

@Pyc

I błazna Pyca, który już się nic nie nauczy i kultury i wychowania brak.

Odpowiedz

czesio

Sobota, 23 marca 2019, 07:32

Chcieliście majchrowskiego to macie, on przecież już jest stary i podpisuje wszystko co mu podsuną

Odpowiedz

Pyc

Piątek, 22 marca 2019, 22:09

Największa głupota Magistratu, który dopuścił do 2 remontu. Jest to sabotaż w wykonaniu urzędników ZDMK.

Odpowiedz

Czesc

Piątek, 22 marca 2019, 18:41

Mieszkańcy Bronowic łączą się w bólu, u nas jest spory paraliż, dojazd do pracy zajmuje znacznie dłuższy czas

Odpowiedz

Piątek, 22 marca 2019, 16:25

Czy ja dobrze widzę, że nie będzie skrętu w Węgłową ? ( dojazd do Augustiańskiej z Krakowskiej, pozostanie tylko Skawińska ! A tam duży szpital )

Odpowiedz

Gulaj

Piątek, 22 marca 2019, 13:24

Będzie taki sam bajzel jak w trakcie do Bronowic.

Odpowiedz

kkj

Piątek, 22 marca 2019, 12:37

A inne ulice w Krakowie leżą odłogiem. Ważne żeby do dzielnicy ... turyści mogli dojść nie martwiąc się o ruch samochodów.

Odpowiedz

jędrek

Piątek, 22 marca 2019, 11:38

Rzeczywisty czas ukończenia remontu przewiduję na rok 2023 jak to w państwie z dykty bywa.

Odpowiedz