|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Od września Kraków będzie pierwszym miastem z eko taborem

Kraków we wrześniu będzie pierwszą aglomeracją w Polsce z taborem w pełni ekologicznym - zapewnia w rozmowie z Radiem Kraków Rafał Świerczyński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie. MPK podpisało z przedstawicielami dwóch producentów dwie umowy na dostawę w sumie 66 nowych ekologicznych autobusów.

Posłuchaj, co mówi Rafał Świerczyński, prezes MPK

Fot. RK

Od września na krakowskich ulicach pojawi się 10 pojazdów midi z silnikami Euro 6 od Autosanu i 56, również z silnikami Euro 6, o długości 12 metrów marki Mercedes Benz Citaro.

"Wszystkie pojazdy to będzie już ten najwyższy poziom: niska podłoga, pełna informacja pasażerska, także dla pasażerów słabowidzących, miejsca dla osób z ograniczoną ruchomością, dla matek z dziećmi w wózkach. W każdym pojeździe standardem jest też oczywiście biletomat" - wyjaśnia Rafał Świerczyński, prezes MPK Kraków. 

W krakowskim taborze jest ponad 560 autobusów, z czego niewymienionych jeszcze w standardzie ekologicznym pozostaje 160. Kolejna umowa na dostarczenie (tym razem 12 hybrydowych Volvo) autobusów będzie podpisana jeszcze w marcu.

 

 

(Magdalena Zbylut/ew)

94%
6%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 14

Łukasz

Sobota, 3 marca 2018, 22:48

ciekawe jak to #zikit spier...li

Odpowiedz

Kr

Sobota, 3 marca 2018, 09:08

A monopol napewno wszystkim by służył. A ze radio krakow ma świra na punkcie mpk to wiadomo. Bo nie ma tygodnia zebym nie czytał piania z zachwytu tejze rozglosni na temat mpk.

Odpowiedz

Kulka

Piątek, 2 marca 2018, 22:27

Oczywiście tuba ZIKiT u też nie omieszkała o tym poinformować. W tym zikicie strasznie się nudzą i nie mają co robić.

Odpowiedz

Ursus

Piątek, 2 marca 2018, 22:22

@Kr

Mobilis to jakiś wymysł i relikt przeszłości. Na zachodzie Europy dba się o miejskiego przewoźnika i nie wprowadza drugiego prywatnego.

Odpowiedz

Kr

Piątek, 2 marca 2018, 22:01

Powiem tak ze gdyby mobilis nic nie robil to ciekawe kto by 16 kolejnymi liniami jezdzil. A powiedz mi czy rzetelne dziennikarstwo nie wymaga obiektywizmu? Bo na dzien dzisiejszy od dawna mobilis takze spelnia te normy. Tylko proble. Jest taki ze od dawna pierwszenstwo w mediach maja koleje malopolskie i mpk. Natomiast inne firmy mimo ze wykonuja identyczna prace nie sa iczkiem w glowie

Odpowiedz

słuchacz

Piątek, 2 marca 2018, 21:42

@Kr

Ale mobilis nic nie robi , robi tylko tyle co musi zrobić w ramach umowy z zikit , dlatego nic nie mówią , oni są tylko dlatego że unia wymaga niby konkurencji

Odpowiedz

Kr

Piątek, 2 marca 2018, 20:55

Mnie tylko irytuje stronniczosc radia krakow. Stale slysze mpk to mpk tamto. W krakowie sa dwie firmy przewozowe. Mamy jeszcze mobilisa. Ale o tym dziennikarze zapominaja. Niedobrze mi sie robi jak ciagle gloryfikujecie jedna firme. Ale coz radio schodzi na psy. A ze jakos nie piszecie co robia panowie panie tramwajarze z mpk.stale wymuszaniepierwszenstwa stale wypadki nieznajomosc przepisów. I moze z dziennikarskiej uczciwosci mozna by w koncu pisac obiektywnie

Odpowiedz

słuchacz

Piątek, 2 marca 2018, 19:53

A co z liniami tramwajowymi nic sienie buduje , brak parkingów na wjeździe do miasta, zresztą co z tych autobusów jak cały czas wszędzie pełno zdezelowanych dymiących busów z którymi nikt porządku nie robi

Odpowiedz

Piątek, 2 marca 2018, 16:01

@Zbic

Szkoda z Tobą gadac...

Odpowiedz

karolina

Piątek, 2 marca 2018, 15:51

taak?? a tramwaje też wszsytkie niskopodłogowe? Stare tzw. akwaria miały dawno odejść w odstawkę, a jakoś mpk dalej nie może się bez nich obejsc, tak samo śmierdzące złomy z norymbergi. Boi się Majchrowski wyborów i brzytwy się chwyta

Odpowiedz

y

Piątek, 2 marca 2018, 15:51

160 nieekologicznych, a przyjeżdża 66... Pozostałe 94 idą w piach?

Odpowiedz

mariusz

Piątek, 2 marca 2018, 15:44

@Krzaklewski

mniej kasy z podatkow = gorsze uslugi publiczne. proste

Odpowiedz

Zbic

Piątek, 2 marca 2018, 12:07

Skąd na to forsa? Ścigamy się z Dubajem, a zapłacą przyszłe pokolenia? Nie wiem - a redaktor zapomniał napisać (nieboraczek).

Odpowiedz

Krzaklewski

Piątek, 2 marca 2018, 12:00

A w Tarnowie i Sączu czterdziestoletnie, kopcące Jelcze. Oto pożytek z reformy samorządowej AWS... Zapyziała galicyjska prowincja.

Odpowiedz