|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Niepełnosprawna pani Maria z Nowej Huty dostanie nowe mieszkanie

- Znajdzie się mieszkanie dla niepełnosprawnej pani Marii z Nowej Huty - przekonuje krakowski magistrat. Po interwencji Radia Kraków, sprawie kobiety przyjrzał się wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig, który wybrał się w odwiedziny do jej mieszkania. Przypomnijmy, pani Maria musi wchodzić do domu na drugie piętro na rękach, z wózkiem inwalidzkim przywiązanym do szyi. Czasami robi to nawet trzy razy dziennie.

Posłuchaj co mówi wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig

fot: Martyna Masztalerz

- To była sympatyczna i przejmująca wizyta. Pani Maria jest niezwykle pogodna, ma wielki dystans do swoich dysfunkcji. To jest bohaterka, wzór. Nasza ambicją jest załatwić sprawę w tym roku. Zrobimy wszystko, żeby tak się stało - mówi Andrzej Kulig.

Potencjalne mieszkanie dla pani Marii jest już wytypowane, jednak kobieta nie chce mieszkać daleko od swojej rodziny. Dlatego miasto będzie starało się znaleźć lokum dostosowane do jej potrzeb, bliżej Nowej Huty.

Andrzej Kulig odwiedził panią Marię w jej dotychczasowym mieszkaniu i zapewnił, że już wkrótce otrzyma od miasta nowe, dostosowane do jej potrzeb lokum. "Myślę, że pan prezydent jest poważnym i miłym człowiekiem. Chyba te zapewnienia i obietnice się spełnią" - mówiła Radiu Kraków pani Maria.

Jak dodaje, wiceprezydent Kulig docenił jej kolekcję pucharów za taniec towarzyski na wózku, pochwalił pogodę ducha i podkreślił, że nie wygląda na swój wiek.

Przypomnijmy, pani Maria mieszka na drugim piętrze jednej z nowohuckich kamienic, której nie da się dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych. Aby dostać się do mieszkania, pani Maria pokonuje 50 schodów na rękach z wózkiem przywiązanym do szyi. Jak przekonuje wiceprezydent Andrzej Kulig, jej sytuacja zmieni się najpóźniej do końca roku.

Przypominamy: Pani Maria - z wózkiem na szyi - pokonuje 50 schodów na rękach. Kto jej pomoże?

 

 

 

 

(Martyna Masztalerz/ko)

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 18

Nowohucianka

Środa, 6 czerwca 2018, 09:33

Przejmujące. Bardzo podziwiam dzielność Pani Marii - a historia z mieszkaniem mam nadzieję doczeka się faktycznie szczęśliwego zakończenia!

Odpowiedz

Damian

Wtorek, 5 czerwca 2018, 23:42

Popieram :-)

Odpowiedz

Justyna

Wtorek, 5 czerwca 2018, 23:19

Nareszcie zaswiecilo się światełko w tunelu dla pani Marii. Jest ona cudowna osoba , źyczliwa i zawsze pomocna nie tylko dla ludzi ale też dla zwierząt. Mimo trudności z jakimi codziennie musi się borykać Marysia jest pełna optymizmu i radości z tego co posiada - to ogromny uśmiech do każdego człowieka który jest dla jej otoczeniu. Taka osoba powinna mieć wszystko co najlepsze by mogła być nadal szczerze pomocna innym. Jej należą się schody do nieba i to wyścielone czerwonym puszystym dywanem. Trzymam kciuki za naszą Marysienke.

Odpowiedz

Wtorek, 5 czerwca 2018, 22:50

Miałam okazję poznać Marię - na wernisażu wystawy w ArtZonie, miło rozmawiałyśmy, potem widziałyśmy się na osiedlu - nie miałam pojęcia o jej trudnościach, bo ona sama nie narzucała się ze swoimi problemami. Wierzę, że doczeka się mieszkania dostosowanego do jej potrzeb. I to niebawem.

Odpowiedz

Karol

Wtorek, 5 czerwca 2018, 22:36

Trzymam kciuki, aby wszystko się udało i życie Pani Marysi było znacznie łatwiejsze. Miałam okazję poznać osobiście tą przesympatyczną osobę, która pomimo trudności życiowych ciągle miała uśmiech na twarzy :-) Powodzenia!

Odpowiedz

Ania

Wtorek, 5 czerwca 2018, 22:10

świetna wiadomość! miałam okazję podziwiać występ taneczny Pani Marii i byłam pod wielkim wrażeniem jej umiejętności a zwłaszcza pogody ducha. Tak niezwykłą osobę chetnie miałabym za sasiadkę! życzę Pani Marii dalszych sukcesów w tańcu i wspaniałych nowych sąsiaów!

Odpowiedz

Jadwiga Kwiatkowska

Wtorek, 5 czerwca 2018, 21:55

Żałujcie, że nie widzieliście, jak pani Maria tańczy na wózku! Godne mieszkanie należy się jej jak najprędzej.

Odpowiedz

Nowohucianka z wyboru

Wtorek, 5 czerwca 2018, 21:34

Jak dobrze słyszeć takie wieści. Oby obietnica spełniła się nawet szybciej niż z końcem roku. To bardzo przejmująca historia, a Pani Maria jest niezwykle dzielna - brawa dla niej. Trzymam kciuki. Niech się Pani nie poddaje, są jeszcze ludzie dobrej woli, którzy tego dopilnują. Życzę siły i wytrwałości w pokonywaniu trudności, a wszytsko się dobrze ułoży. Pozdrawiam!

Odpowiedz

Danuśka

Wtorek, 5 czerwca 2018, 21:26

Super! Takim ludziom należy się pomoc, ludzie z pasją budują nasze społeczeństwo. Życzę pięknego mieszkania z podjazdem lub windą, nigdy więcej chodzenia na rękach ( zostawmy to cyrkowcom) :)

Odpowiedz

GosiaH

Wtorek, 5 czerwca 2018, 21:17

Super :) Pani Maria jest niezwykle pogodną i przyjazną osobą a na dodatek przepięknie tańczy - widzialam :) ma w Nowej Hucie wielu przyjaciół. Zatem byłoby wspaniale gdyby mogła nadal mieszkać w tej dzielnicy. Trzymam mocno kciuki, zeby się udało!

Odpowiedz

Baba z NH

Wtorek, 5 czerwca 2018, 21:01

Liczymy na to, że obietnice zostaną dotrzymane. Obowiązkiem Państwa (tutaj reprezentowanego przez Prezydenta Miasta Krakowa) jest zapewnić tej kobiecie godne warunki do życia. Jak to możliwe, żeby osoba na wózku inwalidzkim mieszkała na drugim piętrze bez windy? Pani Maria jest pełnoprawną obywatelką miasta Krakowa, płaci tutaj podatki, co więcej - działa pro społecznie, i nie żąda nowego mieszkania, bo takie ma widzimisię, tylko jest jej to niezbędne do normalnego życia. Pomimo kalectwa chce być aktywna i samodzielna - to zasługuje na ogromny szacunek! Oby urzędnicy wykazali się sercem i rozwiązali tę sprawę pomyślnie i JAK NAJSZYBCIEJ!

Odpowiedz

Jarek

Wtorek, 5 czerwca 2018, 20:59

Świetnie! Pani Mario, trzymam kciuki za szczęśliwy finał sprawy! :)

Odpowiedz

Katarzyna

Wtorek, 5 czerwca 2018, 20:53

Podziwiam Panią Marię, szczególnie, że w tak trudnej sytuacji potrafi jeszcze zachować pogodę ducha i realizować swoje pasje, wielki szacunek, mam nadzieję że mieszkanie, które pozwoli jej godnie żyć szybko się znajdzie!

Odpowiedz

Wtorek, 5 czerwca 2018, 20:49

Trzymajmy wszyscy kciuki aby odpowiednie mieszkanie znalazło się jak najszybciej i to koniecznie w Nowe Hucie!

Odpowiedz

Czesława

Wtorek, 5 czerwca 2018, 13:56

Brawo,brawo!!!Wreszcie się ktoś zajął tą sprawą

Odpowiedz

Wtorek, 5 czerwca 2018, 13:50

Brawo!!! Wreszcie ktoś zajął się tym problemem

Odpowiedz

Stara Krakowianka

Poniedziałek, 4 czerwca 2018, 19:36

Mam nadzieję, że Radio Kraków będzie pilnować tej sprawy !

Odpowiedz

Just

Poniedziałek, 4 czerwca 2018, 15:19

W Nowej Hucie nie ma kamienic. Są bloki.

Odpowiedz