Wisła Kraków w pierwszym przedsezonowym sparingu mierzyła się z Olimpią Wojnicz i, jak zwykle, zaczęła od wysokiego zwycięstwa. Podopieczni Kiko Ramireza wygrali 10:1, już do przerwy prowadząc 7:0. W ciągu pierwszych 45 minut hattricka skompletował czeski napastnik Wisły, Zdenek Ondrasek. Sobotni sparing był też szansą do kilku debiutów. Między słupkami stanął Julian Cuesta, Natomiast z ławki rezerwowych na placu gry zameldowali się Zoran Arsenić oraz Carlos Lopez. Obaj zdobyli swoje debiutanckie trafienia - Lopez trafił do siatki rywali nawet dwa razy.

Olimpia Wojnicz - Wisła Kraków 1:10 (0:7)
Mariusz Kamiński 77' karny - Tomasz Cywka 6', Arkadiusz Głowacki 17', Rafał Boguski 30', Zdenek Ondrasek 37' karny, 42' i 44', Zoran Arsenić 40', Carlitos 68' i 74' karny, Bramka Samobójcza 72'

Do historycznego sezonu w Ekstraklasie przygotowuje się też Sandecja Nowy Sącz, która w pierwszym sparingu podejmowała Cracovię i wygrała z nią 1:0. Jedyna bramka w tym meczu padła w 40. minucie za sprawą uderzenia Bartłomieja Dudzica - niegdyś piłkarza Pasów, który teraz zdobywa gole dla Sandecji. Trener Michał Probierz desygnował do gry w wyjściowej jedenastce dwóch piłkarzy, którzy Pasy zasilili w tym okienku transferowym - Michała Helika i Lennarda Sowaha. Ten drugi meczu nie zapamięta jednak zbyt dobrze, bo w 25. minucie zmuszony był opuścić plac gry z kontuzją.

Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:0 (1:0)
40' Bartłomiej Dudzic

Bruk-Bet Termalica Nieciecza okres meczów towarzyskich inaugurowała starciem z beniaminkiem Nice 1. Ligi - Rakowem Częstochowa. Już po nieco ponad kwadransie Słoniki przegrywały 0:2, a kontaktowego i, jak okazało się później, jedynego gola dla Bruk-Betu zdobył w 36. minucie Jakub Wróbel. Swoją szansę na wyrównanie miał w 63. minucie Vlastimir Jovanović, ale pomocnik Słoników nie wykorzystał rzutu karnego.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Raków Częstochowa 1:2 (1:2)
36' Jakub Wróbel - Adam Czerkas 10', Tomasz Wróbel 16'