Czwarte zwycięstwo Śląska w tym sezonie od początku meczu praktycznie nie było zagrożone. Po nieśmiałych próbach i ostrej fizycznej walce w środku pola z obu stron, inicjatywę przejęli gospodarze. Co prawda w 12. minucie prowadzenie krakowianom mógł dać Mateusz Wdowiak, ale jego pierwszy strzał wybronił Putnocky, a dobitka 22-latka była niecelna. Następnie szczęścia próbował chociażby Pelle van Amersfoort. Jeden z najnowszych nabytków Michała Probierza uderzył jednak obok bramki gospodarzy.
Jako pierwszy do siatki trafił Robert Pich, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym Peskovicia. Stanął oko w oko z bramkarzem, a tak dogodną sytuację zamienił na bramkę. Po golu obie drużyny raz za razem starały się wpłynąć na wynik. Przed przerwą jednak nikomu już ta sztuka się nie udała, więc pierwsze 45. minut wrocławianie zakończyli minimalnym prowadzeniem.

Drugą część gry trener Cracovii zdecydował się rozpocząć od zmiany. W miejsce Wdowiaka na boisku pojawił się Rubio. Plan szkoleniowca urodzonego w Bytomiu zdawał się przynosić zamierzone skutki. Od 46. minuty to Cracovia była przeważającą stroną. Z dystansu stzelał Lusiusz, dośrodkowywali Pelle oraz Rubio, kilka centymetrów dzieliło Gola od zdobycia bramki. Wreszcie futbolówka zatrzepotała w bramce gospodarzy. Autorem trafienia w 71. minucie gry był Ruben Lopez Huesca.
Gospodarze podrażnieni stratą bramki zaczęli grać ostrzej. Na murawie ponad to pojawili się Cholewiak (za Musondę) i Szczepan (za Exposito). Wreszcie, trzy minuty przed końcem regularnego czasu gry, drugą bramkę dla wrocławian zdobył wprowadzony kilka chwil wcześniej przez Vitezslava Lavičkę Cholewiak. Arbiter w ostatnich sekundach dokonywał jeszcze wideoweryfikacji zagrania ręką w polu karnym Śląska, lecz po podjęciu negatywnej dla Cracovii decyzji zakończył spotkanie.

Śląsk Wrocław - Cracovia Kraków 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Robert Pich (30'), 1:1 Ruben Huesca (71'), 2:1 Mateusz Cholewiak (87')
Żółte kartki: Śląsk Wrocław: Michał Chrapek, Przemysław Płacheta; Cracovia Kraków: Ruben Huesca, Ołeksij Dytiatjew
Sędzia: Daniel Stefański
Widzów: 16 702