W meczu kończącym 12 kolejkę spotkań w piłkarskiej LOTTO Ekstraklasie Cracovia wygrała z Górnikiem Zabrze. Przed meczem obie drużyny zapewniały, że interesuje je tylko zwycięstwo. Pierwsza połowa absolutnie nie potwierdziła tej tezy. Z boiska wiało nudą. Na pierwszy celny strzał „Pasów” czekaliśmy do 34 minuty. Strzelał Javi Hernandez, bramkarz Górnika sparował jednak piłkę. W 43 minucie Hiszpan próbował wymusić jedenastkę, ale VAR działa. Zamiast karnego była żółta kartka. Jeszcze raz Hernandez daje o sobie znać w doliczonym czasie gry. Znów jednak górą jest Loska. Kibice doczekali się gola w 62 minucie. Wtedy Airam Cabrera skorzystał z idealnego podania Datkovica. Nie minęła chyba minuta, a „Pasy” prowadziły 2:0. Javi Hernandez zdecydował się na solowe wejście w pole karne, które zakończył kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę.

Cracovia wygrała drugi mecz w sezonie i opuściła ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Świadkami zwycięstwa było 4078 widzów.

1:0 62' Cabrera, 2:0 63' Hernandez,

Cracovia: Pesković – Siplak (żk), Datković (żk), Dytiatjew, Ferraresso – Zenjov (żk), Gol, D. Dąbrowski, (61' Budziński) Wdowiak (76' Strózik) – Hernandez (żk)– Cabrera (83' Piszczek - żk)..
Górnik Zabrze:Loska – Michalski (żk), Suarez, Bochniewicz (żk), Liszka – Smuga( 65' L. Wolsztyński), Ambrosiewicz (65' Matuszek), Żurkowski, Jimenez – Zapolnik (żk) (77' R. Wolsztyński), Angulo.