Oratorium "Z powodu mojego imienia" zabrzmi dziś na scenie w Rynku Głównym w Krakowie.
Z powodu Mojego imienia” to najnowsze dzieło Piotra Rubika (muzyka) i Zbigniewa Książka (libretto) na solistów, chór i orkiestrę symfoniczną. Utwór napisany na zamówienie polskiej sekcji organizacji „Pomoc kościołowi w potrzebie” poświęcony jest współczesnym męczennikom za wiarę. Po koncercie w Krakowie podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży,  zabrzmi w salach koncertowych całego świata, libretto ma zostać przetłumaczone na kilka języków. Dyrygent: Piotr Rubik
W piątek 29 lipca w Krakowie wystąpią:
Soliści: Zofia Nowakowska,  Agnieszka Przekupień, Olivia Wieczorek, Marcin Januszkiewicz, Michał Bogdanowicz.
Narrator: Zbigniew Książek
Wrocławski Chór Akademicki  i Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej.
29.07.2016 - Kraków, , Rynek Główny, godz. 20. Wstęp wolny.

W ramach Festiwalu Młodych w Krakowie dziś ostatnie koncerty na kilkunastu scenach i placach miasta.  Na scenie przy placu Szczepańskim  od godz. 14 bogaty program artystyczny  przedstawia Wspólnota Shalom. która powstała w 1982 roku w Brazylii, a teraz skupia młodych ludzi na całym świecie. Halleluya to  koncerty  różnych gatunków muzyki i rozmaite artystyczne prezentacje. Publiczność może tańczyć, śpiewać, to jest właśnie Halleluya, warsztat dla Boga - mówią organizatorzy.
Występy i warsztaty zaczynają się  na scenie na Placu Szczepańskim o godz. 14. Kulminacją będzie występ zwyciężczyni programu "The Voice of Italy" siostry Cristiny, o godz. 22.  

Na krakowskich Błoniach, zaraz po Drodze Krzyżowej z papieżem Franciszkiem, rusza Strefa Chwały.  To projekt, którego celem jest stworzenie przestrzeni do spotkania dla osób kierujących się w życiu codziennym chrześcijańskimi wartościami. W jednym miejscu i czasie gromadzą się ludzie ze świata kultury, sportu, polityki mediów i biznesu.

Koncert Strefa Chwały Polska 1050 nawiązuje do ważnej dla Polski rocznicy chrztu. .

Artyści przybliżą zgromadzonym z całego świata polską muzykę chrześcijańską. Obecni będą Maleo Reggae Rockers, New Life’m łączący pop, soul, blues, i jazz, Play&Pray z fuzją wielu gatunków nowoczesnej muzyki rozrywkowej.Wystąpi również raper ks. Jakub Bartczak, Poldek Twardowski tworzący uwielbieniowe pieśni, hip-hopowa grupa muzyczna Full Power Spirit, ponadto Mateo, Tymoteusz, Deus Meus.

Piątek  to również ostatni dzień wielu wystaw otwartych na Światowe Dni Młodzieży.
W Klasztorzez Ojców Franciszkanów jeszcze dziś od 7 do 20 w Sali Włoskiej czynna jest Wystawa "Św. Maksymilian Maria Kolbe".
Wystawa zorganizowana w 45. rocznicę beatyfikacji o. Maksymiliana Kolbego oraz 75. rocznicę jego męczeńskiej śmierci prezentuje  zdjęcia z różnych okresów jego życia.
Natomiast w krużgankach klasztoru w tych samych godzinach oglądać można wystawę "Bogactwo ubóstwa. Święte kobiety Polski i Węgier w średniowieczu", nawiązująca do ewangelicznych cnót w życiu świętych kobiet Polski i Węgier w średniowieczu.

Do niedzieli przedłużono natomiast wystawę "Matka Teresa z Kalkuty w kościele św. Katarzyny .
To kilkaset fotografii, plansze z opisami w języku polskim i angielskim i historia niezwykłej postaci opisana przez Siostry Misjonarki Miłości. Na kilkudziesięciu planszach opowiadziana jest biografia Matki Teresy, zarówno poprzez archiwalne fotografie pochodzace ze zbiorów Sióstr Misjonarek Miości, jak i teksty przedstawione w języku polskim i angielskim. W krużgankach kościoła, który w czasie Światowych Dni Młodzieży organizuje katecheze i msze w języku angelskim, siostry są często obecne i przybliżają pielgrzymom postać swojej patronki i opowiadaja o swoich doświadczeniach. Wystawa jest nie tylko dokumentem, w krużgankach złożone są też relikwie, m. in. chrakterystyczne białe sari z niebieskim pasem należące do Matki Teresy.