|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Bałkański Sylwester – noc pełna płomiennych dźwięków w samym centrum Krakowa!

Pannonica Folk Festiwal, Off Radio Kraków i Klub Alchemia zapraszają miłośników bałkańskich dźwięków na wyjątkowego Sylwestra "Doček nove godine 2018".

Balkansambel

13 stycznia to ostatni dzień roku według kalendarza juliańskiego, stosowanego przez Kościoły wschodnie przy ustalaniu dat świąt religijnych. Zgodnie z tym kalendarzem Boże Narodzenie, a więc i Nowy Rok, wypadają 13 dni później niż w kalendarzu gregoriańskim. Tam, gdzie mieszkają prawosławni, więc również na większej części obszaru Bałkanów, ten wieczór, to okazja do świętowania sylwestra po raz drugi!

Wystąpią:

✪ Balkansambel www.balkansambel.com/en

Od 2010 roku Balkansambel należy do najpopularniejszych na Słowacji brass bandów. Doświadczenie i zainteresowania muzyczne członków Balkansambel pozwalają mieszać pozornie odległe od siebie style muzyczne. Choć zespół czerpie inspiracje głównie z tradycyjnej muzyki bałkańskiej, to gra także słowacki folk, muzykę klasyczną i jazz.

Co więcej, muzyczne kompozycje multiinstrumentalisty Marka Pastírika są swobodnie przeplatane z scenicznymi improwizacjami. Ich występy na żywo to dawka wybuchowych emocji wzbogacona o rytmiczną moc i dowcipne przekomarzanie się z publicznością.

✪Balkan Valkan (MAC) www.djbalkanvalkan.webs.com

Balkan Valkan urodził się w Skopje i wychował w rodzinie muzycznej, której członkowie są aktywnymi muzykami w Macedonii. Posiada ukończony stopień licencjacki z języka macedońskiego i języków południowosłowiańskich na Uniwersytecie w Skopje. Mistrz języka serbskiego i chorwackiego na Uniwersytecie Wrocławskim.

W swoich setach miksuje takich artystów jak Goran Bregovic, Esma Radzepova, Boban Markovic, Dubioza Kolektiv, Bjelo Dugme czy Balkan Beat Box. Łączy muzykę macedońską, grackę, serbską, chorwacką, albańską i rumuńską swobodnie mieszkając ze sobą disco, folk a nawet rockowe dźwięki.


Data: 13.01.2018, 21:00

Miejsce: Klub Alchemia, Kraków ul. Estery 5

Limitowana ilość biletów dostępna na stronach:

ekobilet.pl ➡ https://goo.gl/BtbqWD

Alchemia ➡ https://goo.gl/bxLYnE

 

Wydarzenie na Facebooku

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0