|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

#TrendyzSieci 07.10.2017: Testowanie oprogramowania

W programie Trendy z sieci opowiemy o testowaniu oprogramowania. Wszystko za sprawą konferencji Test Dive, która odbędzie się 24 października w Audytorium Maximum UJ w Krakowie. Prelegenci będą poruszać najnowsze zagadnienia w testowaniu, a gwiazdami konferencji będą Isabel Evans oraz Rex Black, znani eksperci w dziedzinie testowania.

Posłuchaj audycji

Fot.Pixabay

Początek Trendów z Sieci: sobota 07.10.2017 po godzinie 18:00. Zaprasza Kamil Wszołek

 

24 października 2017 roku w Krakowie w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się pierwsza edycja konferencji testerskiej TestDive. Organizatorem wydarzenia był krakowski oddział firmy Nokia, a osobami otwierającymi i zamykającymi konferencję - wiceprezes Mark Atkinson oraz kierownik krakowskiego ośrodka Krzysztof Persona. Patronat honorowy sprawowało Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych (SJSI).
W konferencji wzięło udział ponad 700 uczestników, dodatkowo jej bezpośrednią transmisję obejrzało ponad 200 osób, zarówno w kraju jak i za granicą.
Tematyka prezentacji przedstawionych podczas TestDive koncentrowała się wokół automatyzacji, sposobów testowania, rodzajów środowisk testowych oraz zarządzania testami.
Nadrzędnym celem konferencji Test Dive była integracja środowiska naukowego ze światem biznesu poprzez umożliwienie zawodowym testerom i pasjonatom, spotkań ze światowej klasy ekspertami w tej dziedzinie oraz otwartą dyskusję i wymianę doświadczeń. Zależało nam na stworzeniu miejsca wspierającego rozwój wiedzy o testach systemów informatycznych a także na podkreśleniu znaczenia testów w całym procesie wytwarzania oprogramowania.  Intencją konferencji jest również promocja innowacyjności oraz integracja lokalnego środowiska IT.
Osoby uczestniczące w konferencji mogły wysłuchać jedenastu wykładów – w tym dwóch kluczowych, zaprezentowanych przez Rexa Black’a („Two Case Studies in Non-GUI Test Automation”) oraz Isabel Evans („Quality in use: the beating heart of the user experience”). Swoją prelekcję na temat zarządzania planem naprawy katastrof wygłosił również przedstawiciel organizacji SJSI Wojciech Jaszcz. Pozostałe prezentacje zostały zgrupowane w dwa równoległe ciągi wykładów: „Nowoczesne środowisko testowe i automatyzacja testów” oraz „Metodyki testowania systemów IT”. Interakcja z uczestnikami była zapewniona przez Slido – narzędzie umożliwiające zadawanie pytań dotyczących wykładu poprzez stronę www.
Zarówno w czasie trwania prelekcji, jak i podczas przerw, dostępna była sala wystawowa, w której można było zobaczyć w działaniu produkty dostarczane przez firmę Nokia, a także zadać kilka pytań doświadczonym inżynierom oprogramowania pracującym z najnowocześniejszymi technologiami.
W związku z pozytywnym odzewem ze strony uczestników konferencji, krakowski ośrodek Nokii planuje zorganizować kolejną edycję konferencji TestDive w roku 2018.

Relacja z konferencji także w audycji Trendy z Sieci

 

80%
20%