Ile litrów wody zużywamy na co dzień i które z naszych codziennych decyzji mogą mieć największy wpływ na ochronę zasobów wody pitnej? Dlaczego w XXI wieku są na ziemi regiony, w których jedynym źródłem czystej wody są dowożące ją cysterny? Co możemy zrobić tu i teraz by zmienić tę sytuację? Na te i inne pytania postarają się znaleźć odpowiedzi uczestnicy  projektu realizowanego przez Polską Akcję Humanitarną i Muzeum Etnograficzne w Krakowie.
Projekt  „Podaj Dalej” jest kierowany do osób od 16 roku życia, z otwartą głową, chętnych do krytycznego myślenia i gotowych do ciągłego uczenia się. Czekają  na nich warsztaty i spotkania na temat prawa i dostępu do wody, technologii związanych z jej uzdatnianiem, globalnych zależności ekologicznych. warsztaty poprowadza m.in  specjaliści na co dzień działający w ramach Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”, pracownicy Wodociągów Krakowskich, hydrolodzy, antropolodzy kulturowi i artyści.
Udział w projekcie jest bezpłatny. O przyjęciu do zespołu decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia do projektu można nadsyłać do 16 lutego.

Formularz zgłoszeniowy: https://goo.gl/forms/x32saGYSLUzHcfLE3

Z Olgą Błaszczyńską z Muzeum Etnograficznego w Krakowie i Tadeuszem Szczepaniakiem z Polskiej Akcji Humanitarnej rozmawiała Ewa Szkurłat.