W środę zaproszeni eksperci i goście skupili się przede wszystkim na tematyce oświetlenia na drogach. Jak podkreślali rozmówcy reportera Radia Kraków, w Polsce to duży problem, bo nadal między innymi wiele przejść dla pieszych nie posiada w ogóle lamp lub są one nieskuteczne.

W czwartek natomiast zaplanowano debatę o najważniejszych problemach bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wezmą w niej udział między innymi minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk i Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego. Wśród poruszanych tematów dyskusji ma pojawić się między innymi kwestia znacznych podwyżek mandatów drogowych i zmiana przepisów na przejściach dla pieszych. "Chodzi o to, by wreszcie móc skutecznie karać tych, którzy igrają z ludzkim życiem na drogach" - mówił Alvin Gajadhur.

W Radiu Kraków do piątku będą relacje z tego wydarzenia, między innymi w specjalnych wydaniach Radiostrady. Więcej informacji TUTAJ.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Bartłomiej Grzankowski/ko)