|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Królowa Śniegu"

Radio Kraków zaprasza w emocjonującą podróż do świata baśni i świata radia - teatru wyobraźni.

Słuchowisko „Królowa Śniegu” to rozpisana na role, znakomicie przeczytana i zaśpiewana adaptacja baśni H.Ch. Andersena. Historia wyprawy dzielnej Kasi na ratunek bratu porwanemu przez złą Królową Śniegu zrealizowana przez aktorów Teatru Bagatela w Radiu Kraków, została wzbogacona muzyką i piosenkami. Dobro – jak przystało na baśń – zwycięży, ale żeby zatriumfowało, bohaterowie muszą pokonać własne słabości, wiele trudności, wykazać się charakterem i samodzielnością... Zapraszamy!

Czytanie i śpiewanie z podziałem na role, nazywane przez dorosłych „czytaniem performatywnym”, przygotowane zostało w oparciu o adaptację Eugeniusza Szwarca. Była ona wystawiana na deskach sceny przy Karmelickiej trzykrotnie: prapremierowo w 1948 w Teatrze Młodego Widza oraz w 1967 w Teatrze Rozmaitości i w 1976 w Teatrze Bagatela (druga wersja w nowej obsadzie). Wszystkie inscenizacje reżyserowała Maria Billiżanka wg tłumaczenia Hanny Pieczarkowskiej, z piosenkami do tekstów Anny Świrszczyńskiej i Andy Kitschmann oraz z muzyką tej ostatniej. Przedstawienie z 1976 było pożegnaniem reżyserki ze sceną, którą stworzyła i której dyrektorowała.
Po czterdziestu trzech latach tekst reżysersko opracował Wojciech Leonowicz, za muzykę odpowiada Artur Sędzielarz. Reżyserką radiową słuchowiska jest Ewa Ziembla.

Występują:
Magdalena Walach (Królowa Śniegu), Kamila Bestry (Kasia), Kosma Szyman (Kaj),
Urszula Grabowska (Babunia / Rozbójnica), Natalia Bielecka (Mała Rozbójniczka / Królewna – AST), Piotr Różański (Bajkopisarz), 
Marek Bogucki (Pan Radca), Krzysztof Cybulski (Królewicz / Wrona / Kruk / Zawieja/Rozbójnik – AST),  Marcin Kobierski (Król/ Renifer/Rozbójnik).

Reżyseria - Wojciech Leonowicz / Reżyseria radiowa – Ewa Ziembla
Realizacja radiowa – Wojciech Gruszka
Muzyka -  Artur Sędzielarz
Opieka redakcyjna - Justyna Nowicka

CD Audio
cza. 53 min. 53 sek.

Kliknij TUTAJ aby zamówić płytę.

 

Wszystkie radiowe wydawnictwa płytowe oraz gadżety możesz kupić w naszym sklepie internetowym: https://sklep.radiokrakow.pl/

Zapraszamy!

50%
50%