|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

W tym tygodniu miano „Wyczynu” wędruje do Krakowa, którego władze porządkują rynek wypożyczalni hulajnóg elektrycznych. To podoba się 53% głosujących.

Drugie miejsce dla 60 mln zł na ratowanie turystyki w ramach małopolskiej tarczy antykryzysowej. Ta propozycja zyskała 37% głosów.

Na trzeciej pozycji uplasował się E-parking dla turystów na Palenicy Białczańskiej. Na tę nominację zagłosowało 10% osób.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków narastający spór wokół zmian w organizacji ruchu w Krakowie. To nie podoba się 52% głosujących.

Na drugim miejscu znalazł się most niezgody między Liszkami a Skawiną. Ta nominacja zyskała 30% głosów.

Trzecie miejsce – z wynikiem 18% głosów – dla awantury o Zamek Królewski w Niepołomicach.

 


Wyczyn:

1. 60 mln zł na ratowanie turystyki w ramach małopolskiej tarczy antykryzysowej - Województwo małopolskie przeznaczyło blisko 60 milionów na pomoc dla branży turystycznej. W ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej mali i średni przedsiębiorcy mogli uzyskać bon rekompensacyjny na kwotę 9 tysięcy złotych na utrzymanie miejsc pracy. W przygotowaniu jest także program nisko oprocentowanych pożyczek. WIĘCEJ

2. E-parking dla turystów - Na parkingu na Palenicy Białczańskiej można już zaparkować wirtualnie, przez internet. Tatrzański Park Narodowy rozpoczął właśnie sprzedaż dwustu miejsc, specjalnie na długi weekend rozpoczynający się w Boże Ciało 11 czerwca. To ponad połowa całego parkingu. Rezerwując miejsce, turysta będzie mieć pewność, że będzie miał gdzie zostawić samochód, wybierając się do Morskiego Oka. Warunkiem jest przyjazd na parking najpóźniej do godziny ósmej rano. Bilet wstępu oraz potwierdzenie zakupu miejsca parkingowego należy zapisać w telefonie lub wydrukować. WIĘCEJ

3. Porządkowanie rynku elektrycznych hulajnóg w Krakowie - Mapa specjalnych punktów już jest, wkrótce ruszy malowanie oznaczeń. Kraków zabiera się za porządkowanie sytuacji z wypożyczalniami hulajnóg elektrycznych. Pod koniec ubiegłego roku Zarząd Transportu Publicznego, wspólnie z przedstawicielami komercyjnych wypożyczalni, wypracował zasady, które teraz zacznie wcielać w życie. Jedną z nich jest stworzenie specjalnych punktów wypożyczeń. Będzie tam można pożyczyć i oddać sprzęt, tak aby porzucane dotąd byle gdzie hulajnogi nie zastawiały już chodników i miejsc parkingowych. WIĘCEJ

 

Blamaż:


1. Narasta spór wokół zmian w organizacji ruchu w Krakowie - Zwężanie krakowskich ulic z dwóch do jednego pasa ruchu cały czas wywołuje wiele dyskusji. Urzędnicy swoją decyzję tłumaczą poprawą bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. W praktyce kierowca, któremu kończy się pas, musi zredukować prędkość i zjechać na sąsiedni. WIĘCEJ

2. Awantura o Zamek Królewski w Niepołomicach - Fundacja, powołana do opieki nad Zamkiem, ma zostać zlikwidowana ze względu na rosnące zadłużenie. Pracownicy piszą list do mieszkańców i radnych, w którym skarżą się na decyzje pełniącego obowiązki burmistrza Krystiana Zielińskiego. WIĘCEJ

3. Most niezgody między Liszkami a Skawiną - Inwestycja, która miała poprawić komfort życia mieszkańcom podkrakowskich gmin Skawina i Liszki budzi spore kontrowersje. Chodzi o most, który ma powstać w miejscu obecnej przeprawy promowej na Wiśle między Jeziorzanami a Kopanką. Skawina czeka na niego od lat. Mieszkańcy Liszek zaczynają jednak protestować. WIĘCEJ

fot: Jacek Bańka

Zmiany w organizacji ruchu w Krakowie ograniczają mobilność transportu zbiorowego- tak mówił w Radiu Kraków Dominik Jaśkowiec, przewodniczący Rady Miasta z PO. Od kilku tygodni urzędnicy zwężają część ulic z dwu do jednego pasa, co ma poprawić bezpieczeństwo pieszych. Zmiany te wywołują protesty kierowców. Jak przekonywał Jaśkowiec odbija się to również niekorzystnie na transporcie zbiorowym:


Zamiast zachęcać mieszkańców do powrotu do komunikacji miejskiej wprowadza się rozwiązania,które ją zabijają. Jeśli nie wrócimy do priorytetu transportu zbiorowego nie zagłosują za żadną podwyżką cen biletów.

Jak z kolei tłumaczył Michał Drewnicki, wiceprzewodniczący Rady Miasta z PiS, zmiany wprowadzane przez urzędników są także niekonsekwentne:

 

Przez wiele lat mówiono nam, że należy wydzielać torowiska dla tramwajów. Tak było dotąd na ul. Grzegórzeckiej, jednak po zmianach samochody jeżdżą po torowisku.

 

Goście Radia Kraków docenili także pomoc branży turystycznej w ramach małopolskiej tarczy antykryzysowej. Jednak jak podkreślał Sławomir Pietrzyk, wiceprzewodniczący Rady Miasta z klubu Przyjazny Kraków, uzupełnieniem tych działań powinien stać się szybko zapowiadany bon turystyczny:


W stosunku do skali zapaści pomoc jest  nadal bardzo skromna, dlatego uważam, że bon mógłby pomóc tez tym najlepszym firmom. Byłaby to dodatkowa weryfikacja jakości świadczonych usług.

Rozwiązanie plebiscytu w poniedziałek o godz. 8.30.

 

78%
22%