|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

Tym razem „Wyczyn” wędruje do Krakowa, gdzie powstanie 165 nowych mieszkań komunalnych. To spodobało się 49% głosujących.

Drugie miejsce dla słuchaczy Radia Kraków i artystów, którzy pomagają Andrzejowi Kukuczce. Ta propozycja zyskała 44% głosów.

Na trzecim miejscu znalazła się krakowska Rada Miasta, która niemal jednogłośnie wystąpiła w sprawie powołania Muzeum KL Płaszów. Na tę nominację zagłosowało 7% osób.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków antymaseczkowcy protestujący na krakowskim rynku. To nie podoba się 60% głosujących.

Na drugiej pozycji uplasowali się deweloperzy, którzy próbują wykorzystać zapisy ustawy antycovidowej. Ta propozycja zyskała 33% głosów.

Trzecie miejsce – z wynikiem 7% głosów – dla braku porozumienia ws. cen biletów w Krakowie.

 


Wyczyn:

1. Krakowska Rada Miasta niemal jednogłośnie w sprawie powołania Muzeum KL Płaszów. Radni zdecydowali także o utworzeniu społecznej Rady Muzeum. Zadaniem nowej placówki będzie m.in. konserwacja i utrzymanie we właściwym stanie terenu byłego nazistowskiego obozu KL Płaszów wraz ze znajdującymi się na nim obiektami. Więcej

2. 165 nowych mieszkań komunalnych w Krakowie.165 nowych lokali trafiło do gminnej bazy mieszkań komunalnych w Krakowie – Zarząd Inwestycji Miejskich zakończył realizację osiedla przy ul. Wańkowicza w Nowej Hucie i w poniedziałek zostały podpisane protokoły odbioru tej inwestycji. Więcej

3. Słuchacze Radia Kraków i artyści dla Andrzeja Kukuczki. Więcej

 

Blamaż:

1. Antymaseczkowcy na krakowskim Rynku, kolejne przypadki złamania kwarantanny. Więcej

2. Deweloperzy próbują wykorzystać zapisy tzw. ustawy antycovidowej. W ramach specustawy w Krakowie powstaje kilka osiedli domków jednorodzinnych, nazwanych we wniosku czy to "Bezpieczną Przystanią" w Bieżanowie, czy też "Oazą Pychowice" w dzielnicy Dębniki. Więcej

3. Brak porozumienie w sprawie cen biletów MPK. Według propozycji prezydenta miasta najpopularniejszy bilet jednoprzejazdowy (50-minutowy) obecnie kosztujący 4,60 zł ma zostać zastąpiony biletem jednoprzejazdowym (60-minutowym) za 6,60 zł. Bilet 20-minutowy za 3,40 zł, po zmianach miały kosztować 4 zł, a 90-minutowy o 2 zł więcej niż obecnie – 8 zł. Więcej

 

Fot. Jacek Bańka

Próby wykorzystania ustawy antycovidowej przez nieuczciwych deweloperów zasługuje za tytuł blamażu tygodnia - tak zgodnie mówili gościem Radia Kraków. W samym Krakowie lista takich inwestycji sięga 77 pozycji - od rozbiórki pergoli, przez budowę garaży aż do budowy całych osiedli. Z kolei w Tarnowie inwestorowi udało się rozpocząć budowę osiedla na terenie, który w ogóle nie był przeznaczony do zabudowy - tak tłumaczył Jakub Kwaśny, przewodniczący Rady Miasta z klubu nasze Miasto Tarnów:

Deweloper podobno konsultował, czy pomysł budowy osiedla z mieszkaniami na wynajem to dobry pomysł i został za to pochwalony. Apeluje do wszystkich decydentów, żeby zablokować taką procedurę i doprowadzić do rozbiórki tam, gdzie nie uzasadnia tego ustawa.

Jak z kolei przekonywał Stanisław Moryc, krakowski radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości, częścią przypadków w Krakowie powinna zająć się prokuratura:

W Krakowie są dwa przypadki budowy osiedli wielorodzinnych. Nie widza żadnej możliwości, żeby można było je wykorzystywać w walce z pandemią COVID'19

Goście programu dobrze ocenili natomiast powołanie Muzeum KL Płaszów wraz ze społeczną radą tej jednostki. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców w dyskusję o formie przyszłego muzeum krakowscy urzędnicy musieli skorygować plany związane z tą placówką - tak przekonywała Małgorzata Jantos, radna Koalicji Obywatelskiej:

Dostałam list od dyrektora Muzeum Krakowa, w którym jest wyraźnie napisane, że muzeum nie będzie ogrodzone. W liście dyrektor zwraca także uwagę, że wstęp będzie bezpłatny i że zostanie zachowany dotychczasowy sposób użytkowana tego terenu z wyjątkiem zachowań, które nie są akceptowane na cmentarzach.


Rozstrzygnięcie plebiscytu w poniedziałek o godz. 8.30.

92%
8%