|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

W tym tygodniu „Wyczyn” wędruje do komisji ochrony środowiska małopolskiego sejmiku, która opowiedziała się za przyjęciem ambitnego programu ochrony powietrza dla całego województwa. To podoba się 45% głosujących.

Drugie miejsce dla prof. Urszuli Stachewicz z AGH, która otrzymała prestiżowy grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych. Ta nominacja zyskała 39% głosów.

Na trzecim miejscu znalazł się powrót do nauki w trybie stacjonarnym. Na tę propozycję zagłosowało 16% osób.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków nierzetelna firma dowożąca niepełnosprawnych uczniów do krakowskich szkół. Ta nominacja otrzymała 44% głosów.

Na drugiej pozycji uplasowały się niejasności wokół pomocy dla samozatrudnionych w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Tak zdecydowało 39% osób.

Trzecie miejsce – z wynikiem 17% głosów – dla trudnego początku roku szkolnego dla krakowskich kierowców i pasażerów MPK.

 


Wyczyn:

1. Powrót szkolnej nauki w trybie stacjonarnym. Zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez resorty zdrowia i edukacji wraz z głównym inspektorem sanitarnym do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji dróg oddechowych i gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji. Więcej

2. Komisja ochrony środowiska małopolskiego sejmiku za przyjęciem ambitnego programu ochrony powietrza dla całego województwa. Program ma zostać uchwalony do końca września. Więcej

3. Prestiżowy grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych dla AGH. Laureatką została prof. Urszula Stachewicz.

 

Blamaż:

1. Nierzetelna firma dowożąca niepełnosprawnych uczniów do krakowskich szkół. Jak podkreślają rodzice, od początku nowego roku szkolnego, kierowcy przyjeżdżają z opóźnieniem lub dopiero po interwencji rodziców. Więcej

2. Niejasności wokół pomocy dla samozatrudnionych w ramach małopolskiej tarczy Antykryzysowej. Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości oraz informatycy urzędu marszałkowskiego sprawdzają, czy nie doszło do nieprawidłowości. Jak przekonuje Krzysztof Nowak, radny sejmiku wojewódzkiego z Platformy Obywatelskiej, przedsiębiorcy zgłaszali szereg problemów - od nieładującej się strony internetowej, do wielu błędów systemu informatycznego. Więcej

3. Trudny początek roku szkolnego dla krakowskich kierowców i pasażerów MPK - we wtorek nie działały światła, a w środę tablice informacji pasażerskiej. Dwie awarie były ze sobą powiązane. Z niewyjaśnionego powodu system obsługujący światła oraz system obsługujący tablice nie chcą ze sobą współpracować. Więcej

posłuchaj audycji

fot: J. Bańka

Krakowski samorząd oczekuje, że Program ochrony Powietrza dla Małopolski zostanie przyjety bez zadnych zmian - tak zgodnie mówili w Radiu Kraków przedstawiciele Rady Miasta. Kilka dni temu odbyło się pierwsze czytanie tego dokumentu - z kolei głosowanie prawdopodobnie odbędzie się pod koniec września. Jak przekonywała radna KO Małgorzata Jantos bez rozwiązań zapisanych w programie walka ze smogiem w Krakowie nie będzie skuteczna:

Mówienie o tym, że w Krakowie coś się zmieni bez zmiany w innych częściach Małopolski jest pozbawione sensu. Dlatego liczymy, że nie będzie już żadnego grzebania w poprawkach, bo to tylko rozmiękczy program.

Goście Radia Kraków sporo czasu poświęcili także sprawie podziału pieniędzy dla samozatrudnionych w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Jak mówił Michał Drewnicki, radny PiS i jednocześnie pracownik urzędu marszałkowskiego część reklamacji przedsiębiorców s wydaje się zasadna, choć analiza wniosków pokazuje tez inne przypadki:
 
Był przedsiębiorca, który wysyłał skargi z 6 różnych e-maili. Co więcej, skargi złożyło też 150 przedsiębiorców, którzy grant otrzymali. W tej chwili trwa analiza wszystkich wniosków.

W opinii Rafała Komarewicza, wiceprzewodniczącego krakowskiej Rady Miasta z klubu Przyjazny Kraków, w tym wypadku problemem okazała się zasada "kto pierwszy, ten lepszy":

Przedsiębiorca mniej zaawansowany internetowo mógł mieć problemy. Z tej sytuacji trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość, by nie zniechęcać do siebie firm.


Rozstrzygnięcie plebiscytu w poniedziałek o 8.30.

 

42%
58%