"Prosimy, aby pacjentów, którzy jeszcze chorują, kierować nie do naszego szpitala, tylko do szpitala Szczeklika, bo tam deklarują, że będą leczyć, albo do Dąbrowy. My raczej już będziemy leczyć pacjentów, którzy potrzebują różnej pomocy. Będziemy najpierw przyjmować pacjentów do interny, a na początku czerwca uruchomimy nową, wyremontowaną ortopedię" - wyjaśnia dyrektorka Szpitala Wojewódzkiego imienia św. Łukasza w Tarnowie Anna Czech.

Z kolei w szpitalu imienia Edwarda Szczeklika zajętych jest 9 łóżek covidowych i dyrektor Marcin Kuta deklaruje pozostawienie łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Jak mówi, "zagrożenie jest mniejsze, ale nie minęło i powinniśmy być przygotowani". Oddział covidowy obecnie ma tam 35 łóżek. 

Natomiast w przekształconym na covidowy szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej leczonych jest obecnie 81 pacjentów zakażonych koronawirusem, 9 osób przebywa pod respiratorami. Jednak jeszcze niedawno przebywało tam dwa razy tyle pacjentów covidowych, a miejsc jest 200. 

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Łukasz Węgrzyn dodaje, że podczas wideokonferencji z Wojewodą Małopolski ustalono, że szpitale w regionie schodzą powoli z łóżek covidowych na rzecz niecovidowych.

"Natomiast my w Dąbrowie Tarnowskiej będziemy zabezpieczać dla subregionu tarnowskiego Brzesko, Bochnia i dwa szpitale tarnowskie - łóżka covidowe. Natomiast my również w następnym tygodniu odmrażamy cześć oddziałów. Na początku chirurgii, ortopedii oraz rehabilitacji" - wyjaśnia. 

Z kolei na oddziale covidowym szpitala w Brzesku leczonych jest 10 pacjentów, w tym 5 pod respiratorami. 

 

Bartłomiej Maziarz/łk

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze