|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnów nie kupi fragmentu zaniedbanego terenu po dawnym Owintarze w ścisłym centrum miasta

Właściciel 70-arowej działki niedawno otrzymał zgodę na uruchomienie tam dwóch sklepów spożywczo-przemysłowych. Teraz chce sprzedać 1/5 terenu po dawnym Owintarze za 5,5 miliona złotych innej firmie. Miasto otrzymało propozycje pierwokupu, ale z niej nie skorzysta.

posłuchaj Romana Ciepieli

fot: P. Topolski

Po krytyce ze strony radnych prezydent Roman Ciepiela wycofał te sprawę z obrad nadzwyczajnej sesji rady miasta i w ogóle nie była głosowana. Tymczasem - według prezydenta - miał to być początek zmian na terenie dawnego Owintaru.

"Szkoda, że radni byli sceptyczni wobec pomysłu, bo potencjał tego miejsca jest wiekszy niż zabudowa niskiego pawilonu pod sklep spożywczy. Ja widziałem tam korporacyjny budynek, zresztą ARP składa deklaracje, że chce tego typu budynki budować, można było przewidywać apartamenty, mielibyśmy ładny kawałek miasta."

Tarnowscy radni podkreślali jednak, że zdaniem rzeczoznawcy teren ten jest warty o około pół miliona złotych mniej. Do tego trzeba by było dodać koszty zburzenia starych budynków, skoro miasto nie chciało z nich korzystać. Radni uważali również, że Tarnów powinien odkupić cały teren po dawnym Owintarze - prezydent odpowiadał, że nie było takiej oferty.

Tarnowscy radni doszukiwali się też jakiegoś podstępu ze strony firmy FRAC. Jak podkreślali, oferta została złożona w takim czasie, że decyzję musiała podjąć rada starej kadencji i to do ostatniego dnia jej obowiązywania. Zdaniem niektórych radnych, jeśli miasto kupiłoby ten fragment Owintaru za proponowaną kwotę, to ewentualne oferty co do pozostałego terenu automatycznie by wzrosły.

 

Bartek Maziarz/bp

W piątek decyzja ws. fragmentu dawnego Owintaru

50%
50%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 53

tarnowiak

Wtorek, 13 listopada 2018, 14:56

Tarnów uniknął kosztownego udawania zatroskania władzy miejskiej o tereny po Owintarze. Pomysł Ciepieli to brak koncepcji, brak ekonomii i brak odpowiedzialności. Plus dla opozycji w radzie miejskiej. Mądra decyzja. Sprawa Owintaru dalej czeka na roztropne rozwiązanie.

Odpowiedz

Banko

Wtorek, 13 listopada 2018, 09:34

Wybraliście "gentlemena" to teraz płaczcie....już niedługo okaże się gdzie jesteśmy jako Tarnów !!! Hurra układy zwyciężyły !

Odpowiedz

Wtorek, 13 listopada 2018, 08:47

Wybraliście prezia to macie sukcesy.

Odpowiedz

pikuś

Poniedziałek, 12 listopada 2018, 17:20

@Lucek

Zawsze ceniłem ludzi samokrytycznych .

Odpowiedz

Lucek

Poniedziałek, 12 listopada 2018, 13:07

Co za prostactwo piszę te komentarze.. to

Odpowiedz

Byly wyborca PiS

Poniedziałek, 12 listopada 2018, 08:48

Głosowałem na Koprowskiego, ale po wysłuchaniu tego wywiadu z nim w RDN, szczęka mi odpadła. Rzeczywiscie to człowiek bez klasy. Jest oczywiste, że powinien pogratulowac zwycięzcy, a nie grozić mu. Mam nadzieję, ze wladze PIS wyciągną konsekwencje z tej porażki wyborczej, np. zmienią szefa klubu, nie powinien nim być ani Koprowski, ani Pagacz, ktory ledwo wygral z Gancarzem, choc byl przecież liderem swojej listy wyborczej.

Odpowiedz

koj

Niedziela, 11 listopada 2018, 19:47

Przegrał kretynie nie z typem , ale z Panem Romanem Ciepielą . Prawdziwy mężczyzna nie umie własnie zawiązać krawata , a co do ubioru to nie szata zdobi człowieka. Koper był cieńki jak kabanos dlatego nie miał szans.

Odpowiedz

Benek

Niedziela, 11 listopada 2018, 12:59

Co za głupie gadanie, pogonić trzeba nie tylko kierownictwo PiSu w Tarnowie ale i w okręgu... Pagacz jak wybrali go radnym ...znikł, Bernacki przyjechał w czasie kampanii trzy razy by sobie z wicepremierka B. Szydło i dwoma mistrami Bańka i Rafalsaka zdjęć os zrobić,. A gdzie reszta poslow , gdzie był senator Wiatr ? To jakaś zdrada, faktycznie Kaczyński musi czystkę zrobić by wygrać kolejne wybory....

Odpowiedz

Niedziela, 11 listopada 2018, 12:14

@Hermenautyk

Jeśli to prawda, to dobrze bo nie ma innej drogi. Trzeba odsunąć na boczny tor doradczy obecne kierownictwo PiS (lokane), jeśli poważnie myśli o Tarnowie.

Odpowiedz

Hermenautyk

Niedziela, 11 listopada 2018, 10:04

Owszem na kampanię Koprowskiego poszło dużo pieniędzy i wysiłku organizacyjnego, np. ciągłe wizyty ministrów etc., ale nie zgadzam się, że ta kampania była profesjonalna. Wprost przeciwnie. Produkt, który reklamowano, czyli Koprowski, nie dal się tak opanować, by go sprzedać. To tak jakbyście opakowali w złoto ten slynny owoc, który wydziela bardzo nieprzyjemny zapach. Ciągle czuć, że coś wewnątrz śmierdzi. Nawet złote opakowanie nie pomoże. Wywiad Koprowskiego w RDN, juz po wyborach, w którym zamiast pogratulować Ciepieli zwycięstwa grozi mu zemstą, ostecznie Koprowskiego skompromitował. Slyszalem, że mają być przeprowadzone rozmowy Kaczyńskim, które pomogą wyłonić nowe kierownictwo tarnowskiego PiS-u. Moim zdaniem to jedyne wyjście dla PiS-u na dzisiaj.

Odpowiedz

Sobota, 10 listopada 2018, 16:24

@@ Pomocnik

Kampania ma być przedewszystkim skuteczna, a nie profesjonalnie prowadzona. Na p. Koprowskiego poszło dużo pięniędzy, przeprowadzono profesjonalną i pracowitą kampanie i co? Gość przegrał z typem co chodzi w ganiturach o dwa rozmiary za dużych i nie umie zawiązać krawata. PiS w Tarnowie nie chciał przejąć władzy i wystawił mizerie, co potwierdził ostatecznie wynik wyborczy. Im więcej ludzi będzie chodzić na wybory tym szybciej słupki PiSowi będą lecieć.

Odpowiedz

pikuś

Sobota, 10 listopada 2018, 16:22

@Zuch

Myślę ż ludzie są już tak zmęczeni tymi ciągłymi kłótniami , wizualizacjami , koncepcjami i nic nie robieniem że jest im już wszystko jedno kto rządzi . A że po Ciepieli wiedzą czego się spodziewać ( tzn niczego ) to na niego głosowali . W myśl zasady "lepsza stara bida niż ..."

Odpowiedz

koj

Sobota, 10 listopada 2018, 16:12

Miasto nie kupi , miasto dzięki radnym pisowskim nie ma planu zagospodarowania , więc teraz kto co będzie chciał to tam sobie wybuduje. Będzie chciał blaszak - powstanie blaszak itd. Dobrze ,ze część tej hołoty już pożegnała się z rada miasta. Chodzi przede wszystkim o Łabnę cwaniaka i pieniacza. Szkoda tego miejsca , ale teraz to musztarda po obiedzie

Odpowiedz

@ Pomocnik

Sobota, 10 listopada 2018, 13:25

@Pomocnik

Tak profesjonalnej i pracowitej kampanii jaką przeprowadził Koprowski to w tym mieście do tej pory nie było. Uważaj co piszesz. Nie poparli Koprowskiego bo są źli na PiS. Będą mieli PO , Nowoczesną , Schetynę i EURO to będzie lepiej.

Odpowiedz

Zuch

Sobota, 10 listopada 2018, 13:25

@@ Ble

No to jak wytłumaczyć klęskę PiSu w Tarnowie? Przecież nasze miasto jest podobno konserwatywne. Co sie więc stało?

Odpowiedz

Jerzy

Sobota, 10 listopada 2018, 13:22

@Pomocnik

Ja nie widze wsrod nowych radnych PiS człowieka,który poprowadziłby partie do zwycięstwa w przyszłości. Moze powinno sie wrocic do Gladysza? Gdyby on poprowadził sprawy partii w Tarnowie, moze udaloby im sie wygrac wybory za 5 lat?

Odpowiedz

@ Ble

Sobota, 10 listopada 2018, 13:15

@Ble

Tak kompromitacja bo dbają o interes miasta .Byle tylko źle o PiS. A ja radnym PiS zawdzięczam to co zrobiono na moim osiedlu bo Ciepiela nic do budżetu nie włożył.

Odpowiedz

@ śmiechu warte

Sobota, 10 listopada 2018, 13:11

@Smiechu warte

Nie mów hop dokąd nie przeskoczysz. Skąd ta nienawiść . Wybory wygrał Ciepiela i jego będziesz rozliczać z realizacji programu wyborczego jeżeli miał. A miał ???????? Koprowski jedyny przedstawił konkrety dla miasta i co Ciepiela będzie je realizował ? Niech realizuje to co mówił ,że jest dobrze i miasto się rozwija ,to jest mydlenie oczu. Wściekli na PiS głosowali przeciw Koprowskiemu nie patrząc że trzeba coś w tym mieście zmienić i z czymś ruszyć . Szkoda naszego miasta.

Odpowiedz

Sobota, 10 listopada 2018, 13:08

Suweren wybrał, trzeba szanować... PiS nie chciało przejąć władzy, wiec rządzi Romek.

Odpowiedz

Pomocnik

Sobota, 10 listopada 2018, 13:05

Jesli PiS chce odbudowac swoja pozycje w Tarnowie, musi najpierw przeprowadzic analize przyczyn porazki. Wszedzie jest tak, ze pociaga sie do odpowiedzialności ludzi , ktorzy kierowali akcja, zakonczona porazka. Koprowski i Pagacz byli liderami, wiec ich nalezalby zastapic kims innym. Problem w tym , ze pisowska lawka rezerwowych jest krotka.

Odpowiedz