|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Są nowe wątki w sprawie morderstwa Iwony Cygan ze Szczucina

Jak dowiedzieli się dziennikarze Radia Kraków, prokuratorzy dołączyli do tego śledztwa dwa umorzone wcześniej postępowania. Chodzi tu o morderstwa - Marka Kapla oraz Tadeusza Draba. Obaj mężczyźni mieli przed śmiercią mówić, że wiedzą kto zabił 17-latkę oraz, że podzielą się tą wiedzą z policją. Śledztwa umorzono już kilka lat temu, ponieważ śledczym nie udało się wówczas odnaleźć sprawców. Teraz obie sprawy wracają i będą badane pod kątem głośnej zbrodni z 1998 roku.

Posłuchaj relacji Grzegorza Krzywaka

fot: G. Krzywak

Marek Kapel został zamordowany w 2014 roku w bardzo dziwnych okolicznościach. Jego ciało zostało znalezione w przydrożnym płocie przy drodze ze Szczucina do Lubaszy, którego betonowe elementy, zostały spuszczone na jego szyje. Kapel w miejscowym barze miał głośno mówić, że wie kto zabił Iwonę Cygan i interesował się tą sprawą. (CZYTAJ WIĘCEJ O TEJ SPRAWIE)

Tadeusz Drab został zamordowany jeszcze wcześniej, bo w 1999 roku. Po obejrzeniu magazynu kryminalnego 997 miał - również w pobliskim barze - powiedzieć kolegom, że wie kim jest morderca i że zgarnie nagrodę za jego wskazanie. Po wyjściu z lokalu słuch po nim zaginął, a jego ciało odnaleziono kilka miesięcy później na dnie Wisły. "Te dwa postępowania włączyłem do prowadzonego śledztwa, albowiem mają bezpośredni związek z wiedzą tych dwóch osób o zabójstwie Iwony Cygan" - powiedział w rozmowie z reporterem Radia Kraków prowadzący sprawę prokurator Piotr Krupiński.

Iwona Cygan została zamordowana w sierpniu 1998 roku. Jej ciało zostało znalezione przy wałach Wisły przez przypadkowego przechodnia. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było uduszenie. Podejrzewany o morderstwo jest Paweł K. Nieoficjalnie wiadomo, że miał on werbować młode kobiety do domów publicznych w zachodniej Europie. 17-latka miała otrzymać taką propozycję i odmówić - co doprowadziło do zabójstwa. 46-latek, za którym wydano Europejski Nakaz Aresztowania, ukrywał się w Austrii, gdzie w styczniu tego roku, został zatrzymany przez tamtejszą policję. We wtorek sąd w Wiedniu zdecydował o ekstradycji Pawła K. do Polski. Po powrocie do kraju usłyszy zarzut morderstwa ze szczególnym okrucieństwem. (CZYTAJ)

 

 

 

 

(Grzegorz Krzywak/ko)

89%
11%