|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Pilotażowy program w brzeskim szpitalu. W kolejce na SORze z numerkiem w ręku

Przy wejściu na Szpitalny Oddział Ratunkowy stanął automat kolejkowy znany chociażby z banków, poczty czy przychodni. Działanie systemu kolejkowego na SORze jest jednak inne niż w tych miejscach. Szpital powiatowy w Brzesku znalazł się w piątce placówek zaproszonych przez Ministerstwo Zdrowia do pilotażowego programu.

posłuchaj materiału Bartka Maziarza

Fot. B. Maziarz

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku Adam Smołucha podkreśla, że system ma usprawnić i uporządkować działanie SORów, w których często dochodzi do nieporozumień ze względu na specyfikę tego oddziału. Jak podkreśla, Szpitalny Oddział Ratunkowy to nie przychodnia, w której decyduje kolejność rejestracji, ale stan pacjenta.

Po wejściu na Szpitalny Oddział Ratunkowy drukuje się numerek. Nie decyduje on jednak o kolejności przyjęcia, jak to zazwyczaj bywa. Z numerkiem trzeba podejść na wstępną diagnozę tzw. triage i to wtedy rozstrzyga się kolejność przyjęcia przez lekarza.

System wyświetla rzeczywistą kolejkę, podaje komunikaty głosowe o miejscu przyjęcia przez lekarza i wyświetla szacowany czas przyjęcia. Szpital w Brzesku obiecuje popracować nad tym, żeby bardziej odpowiadał on aktualnej sytuacji na SORze. 

Pilotaż ma potrwać do wiosny. Jeśli się sprawdzi, będzie wprowadzany we wszystkich lecznicach w Polsce. 

Sprzęt do obsługi zainstalowany w Brzeskim szpitalu sfinansowało Ministerstwo Zdrowia. 

 

 

(Bartek Maziarz/ew)

86%
14%