|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wiosna Biedronia chce znaleźć miejsce także w konserwatywnych ośrodkach

Na sądeckiej scenie politycznej jest także miejsce dla Wiosny Roberta Biedronia – wierzy wybrany niedawno koordynator regionalny partii Jakub Bocheński. Jak sam przekonuje, reakcje ludzi poproszonych na ulicy o złożenie podpisów na listach poparcia dla Wiosny dowodzą przychylności sądeczan dla nowego projektu politycznego.

Posłuchaj rozmowy z Jakubem Bocheńskim

fot. S. Wrona

- W przeliczeniu na godziny, w Nowym Sączu zebraliśmy więcej podpisów niż w Krakowie – mówi Jakub Bocheński. - Spotkałem się też z ogromnym, pozytywnym nastawieniem Sądeczan. Wiadomo, były tez głosy negatywne, jakieś nieprzyjemne komentarze, ale były w zdecydowanej mniejszości.

 

 

Na pytanie o program z jakim Wiosna chce zdobyć poparcie mieszkańców Sądecczyzny koordynator partii odpowiada, że teraz kluczowe są wybory do Europarlamentu. Wszyscy członkowie wiosny będą się angażować w pracę dla liderów list i kandydatów w okręgach. Dopiero po wyborach przyjdzie czas na opracowanie i prezentację lokalnego programu.

 

 

Lider Wiosny na Sądecczyźnie mówi też wprost, że nie widzi powodu by władze Nowego Sącza nie podpisały karty LGBT+. Dokument podpisany przez władze Warszawy wywołał ostry spór. Jakub Bocheński nie widzi w nim jednak zapowiedzi wprowadzania seksedukatorów do sądeckich szkół ale raczej zobowiązanie do nauki tolerancji wobec mniejszości seksualnych.

 

 

- Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby powiedzieć stop mowie nienawiści, jeżeli niektóre osoby ze względu na swoja orientację są atakowane, obrażane, opluwane w miejscach publicznych – mówi J. Bocheński.

 

 

Na pytanie jak ma się taka deklaracja do twierdzenia, że „sądecka ulica” pozytywnie reaguje na pojawienie się w mieście Wiosny Biedronia, J. Bocheński odpowiada, że ulica bywa różna i zawsze może się znaleźć jakiś margines.

 

 

Cała rozmowa z Jakubem Bocheńskim w załączonym pliku.

 

Sławomir Wrona

64%
36%