Pacjenci dotąd hospitalizowani na oddziałach wewnętrznych dokończą leczenie w oświęcimskiej placówce. Starostwo oświęcimskie podało, że chorzy, którzy mieli trafić na internę, będą kierowani do szpitala w Chrzanowie.

"Bez przeszkód pracują pozostałe oddziały i poradnie specjalistyczne w oświęcimskim szpitalu" - powiedział starosta Marcin Niedziela.

Przekształcenie jest efektem ustaleń na wtorkowym spotkaniu w małopolskim urzędzie wojewódzkim w Krakowie z udziałem m.in. wojewody Łukasza Kmity oraz dyrektora oświęcimskiego szpitala Edwarda Piechulka. Postanowiono wówczas, że placówka będzie pełniła wiodącą rolę w regionie, jeśli chodzi o walkę z koronawirusem.

Zadecydowano, że w Oświęcimiu liczba łóżek dla pacjentów z covid-19 do 26 października wyniesie 75. Obecnie jest ich 60. Docelowo ilość może zostać powiększona do 150. Dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia jest 10 izolatek. W szpitalu zwiększona zostanie liczba stanowisk intensywnej terapii. Dotychczas było ich sześć, a niebawem będzie 20.

Oświęcimski szpital im. św. Maksymiliana Kolbego ma ok. 530 łóżek na kilkunastu oddziałach, w tym trzech wewnętrznych, a także ponad 20 poradni specjalistycznych.

Szpital dwa tygodnie temu wstrzymał planowe przyjęcia na trzy oddziały wewnętrzne. Powodem były dodatnie wyniki testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, zarówno u pracowników, jak i pacjentów. W kolejnym tygodniu zadecydowano o wstrzymaniu tam przyjęć w trybie ostrym. Wstrzymano też przyjęcia na oddział psychosomatyki i psychiatrii. Na oddział neurologii przyjmowani są jedynie pacjenci z podejrzeniem udaru. W szpitalu wstrzymano wszystkie planowe operacje.

 

(PAP/sp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.