29 października nieznany sprawca naniósł sprayem napis na muralu na rondzie Mogilskim. Policjanci podjęli działania, by ustalić kto jest sprawcą tego aktu wandalizmu. W tym celu m.in. zabezpieczyli pobliski monitoring. Ustalenie tożsamości wandali nie było łatwe, gdyż podczas zdarzenia sprawcy - w celu utrudnienia identyfikacji - zakryli twarze. Śledczy zakładali, że „twórcy” pseudograffiti na rondzie Mogilskim mogą być również sprawcami innych zniszczeń na terenie Krakowa. W tych sprawach również analizowano zapisy monitoringu. W kilku przypadkach sprawcy zamalowywali obiektywy kamer.

Kilka dni temu w późnych godzinach nocnych operator miejskiego monitoringu zauważył mężczyznę, który malował farbą po konstrukcji przystanku i elewacji jednej z kamienic w rejonie Teatru Bagatela. Na miejsce błyskawicznie został wysłany patrol straży miejskiej, który ujął mężczyznę w pobliżu wskazanego miejsca i przekazał go wezwanym na miejsce policjantom. Zatrzymany 19-latek był pobrudzony czerwoną farbą, taką samą jak świeżo naniesione napisy, a w pewnej chwili z jego spodni wypadła puszka z czerwoną farbą. Nie było wątpliwości, że policjanci mają do czynienia ze sprawcą zniszczeń. 

Gdy mężczyzna został przewieziony do komisariatu, jeden z policjantów zauważył, że 19-latek ma taką samą bluzę jak wandal nagrany na monitoringu przy rondzie Mogilskim. Zatrzymany przyznał się, że jest jednym ze sprawców zniszczenia muralu na rondzie Mogilskim. Zostały mu przedstawione w sumie cztery zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. 

Śledczy z Komisariatu Policji I w Krakowie ustalili także drugiego z wandali – to 19-letnia kobieta. Usłyszała ona zarzuty pomocnictwa. Podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym i poręczeniem majątkowym. 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

 

(małopolska policja/ko)