|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

R. Legutko: myślę, że po wyborach nie będzie już dyktatu "starej" UE wobec "nowej" UE

Myślę, że po wyborach struktura władzy w UE będzie bardziej zrównoważona, że już nie będzie dyktatu "stare" UE wobec "nowej" UE, Europy Zachodniej wobec Europy Wschodniej – podkreślił w środę europoseł PiS prof. Ryszard Legutko, który ubiega się o reelekcję w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Prof. Legutko jest "dwójką" na liście kandydatów PiS do PE.

fot: M. Bartkowicz

"Obroń swoje prawa to oznacza również prawa państw członkowskich, które tworzą UE, odejście od tego, że w UE są równi i równiejsi" – podkreślił prof. Legutko na konferencji prasowej w Krakowie. "Wygląda na to, że teraz może się to zmienić" - zaznaczył. "Nie może być bowiem tak, że jednym krajom wolno reformować sądy, a innym nie wolno, nie może być tak, że jednym krajom wolno wycinać zainfekowane drzewa, a innym nie wolno, że jednym krajom wolno subwencjonować stocznie a innym nie" – zaznaczył Legutko.

Jak zauważył, wśród krajów i społeczeństw tworzących UE jest "wyraźny ruch na rzecz reformy Unii". "Polska, PiS, rząd polski był jednym z pierwszych, które to hasło reformy zaczął głosić. Myślę, że po tych wyborach wiele zmieni się na lepsze. Myślę, że struktura władzy w UE będzie bardziej zrównoważona, że już nie będzie dyktatu starej UE wobec nowej UE, Europy Zachodniej wobec Europy Wschodniej" - podkreślił europoseł.

Zaapelował do "wszystkich, którym leży na sercu sanacja UE" i "wzrost roli Polski", żeby "szli do wyborów świadomie" i oddali głos na listę PiS.

Szef krakowskich struktur PiS, senator Marek Pęk zachęcał do udziału w wyborach do PE. "Chcemy, ażeby Polacy w tych wyborach opowiedzieli się za tym wszystkim, co określamy jako polska normalność. I tego będziemy bronić" – podkreślił Pęk.

Dodał, że PiS nigdy nie zgodzi się na politykę wobec uchodźców "która była proponowana całej Europie bez naszej zgody". "Udowodniliśmy, że ta polityka jest nietrafiona, szkodliwa, niebezpieczna" – powiedział.

Pęk poinformował, że w niedzielę o godz. 11.00 w Krakowie odbędzie się konwencja PiS z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego i kandydatów do PE z okręgi małopolsko- świętokrzyskiego.

 

 

 

 

(PAP/ko)

44%
56%