Częstotliwość dezynfekcji miasta będzie różna – od wykonywanej raz dziennie, do raz w tygodniu. Dezynfekowane będą miejsca publiczne o dużym natężeniu ruchu pieszych - w tym przystanki, chodniki, pętle autobusowe, przejść podziemne, kładki, a także otoczenia aptek.

Miejska jednostka zapewnia, że jednorazowy kontakt z płynem dezynfekującym nie zagraża naszemu zdrowiu, ani także życiu zwierząt. Pracownicy MPO Kraków stosują odzież ochronną ze względu na długotrwałą pracę z tym środkiem.

Krakowskie służby działały w ten sposób już wiosną. Na podstawie badań z tamtego czasu naukowcy z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ potwierdzili, że dezynfekcja miasta przynosi pozytywne efekty w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Kraków a także powiat limanowski, nowosądecki i tatrzański są na żółtej liście z dodatkowymi rygorami sanitarnymi. Powiat nowotarski i miast Nowy Sącz są na liście czerwonej.

 

(Martyna Masztalerz/jp)

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.