|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kraków nie pomoże Wiśle Kraków. Od miesięcy zadłużony klub walczy o przetrwanie

Łączny dług Wisły wynosi 80 milionów złotych, z czego zaledwie 5 to zaległości wobec miasta za dzierżawę stadionu miejskiego. Krakowscy radni chcieli, by prezydent przedstawił możliwości wsparcia tego jednego z najstarszych klubów sportowych na świecie. Ten uznał, że już się nie da.

posłuchaj materiału Katarzyny Maciejczyk

fot: arch. RK

Nie ma mowy ani o wsparciu finansowym, ani o kupnie obligacji klubu - mówi Monika Chylaszek z biura prezydenta miasta - Wisłę traktujemy jako przedsiębiorstwo prywatne, a miasto nie ma nieograniczonej możliwości wspierania przedsiębiorstw.

Miasto nie kupi także reklamy w postaci logo na koszulkach piłkarzy - ta przez klub została wyceniona na ponad 4 miliony złotych. Miasto nie kupuje usług promocyjnych za tak wysokie kwoty - dodaje Chylaszek. Miasto inwestując w sport, inwestuje przede wszystkim w infrastrukturę, czyli buduje boiska, baseny. Miasto finansuje też sport dzieci i młodzieży, czyli tę część sportu najsłabszą finansowo.

Klub nie ukrywa, że jest zawiedziony taką odpowiedzią prezydenta. - Odmowa miasta to dla nas realne ryzyko utraty płynności finansowej - mówi Karolina Biedrzycka - rzeczniczka Wisły Kraków. To jednak nie oznacza, że klub nie wystosuje innych propozycji i zapowiada dalszy dialog z miastem

Decyzje prezydenta popiera radny - Adam Kalita: Wydaje się, że Wisła będzie musiała, jak parę już innych klubów, znaleźć się w czwartej lidze i próbować odbudować swoją pozycję, kiedyś wrócić do ekstraklasy. To będzie cios przede wszystkim dla kibiców, ale dla zdrowia psychicznego klubu i tego, co się wokół niego działo, to może dobrze, że tak się stanie.

Brak wsparcia ze strony miasta nie czyni Krakowa odpowiedzialnym za ewentualny upadek klubu - zaznacza Chylaszek - być może dobrze by było, żeby Wisła rozmawiała też z wierzycielami, którym zalega znacznie większą kwotę niż miastu.

Klub jednak tak łatwo się nie podda - zapewnia Biedrzycka - dzięki rozsądnemu zarządzaniu i restrukturyzacji, udało się zniwelować dług o 8 milionów

Zawiedziony odpowiedzią prezydenta jest też - radny Stanisław Moryc - z komisji sportu - spodziewałem się, że odpowiedź taka będzie, ale liczyłem, że pan prezydent wykorzysta pakiet reklamowy jako pomoc dla Wisły. Radny chciałby aby wszystkie klubu sportowe przynoszące chlubę miastu były dofinansowywane z budżetu miasta.

Obecnie Wisła Kraków płaci za wynajem stadionu przed każdym meczem.

 

 

 Katarzyna Maciejczyk/bp

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

53%
47%