|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kolorowe, folkowe zespoły z całego świata spotkały się w Krakowie

Trwa szósta edycja Międzynarodowych Spotkań z Folklorem - czyli festiwalu z udziałem profesjonalnych zespołów ludowych z całego świata. Główną areną są Myślenice, ale dzisiaj prawdziwy regionalny spektakl mogą oglądać krakowianie.

posłuchaj materiału Tomasza Bździkota

fot: PAP/Jacek Bednarczyk


Mieszkańcy mogli zobaczyć barwny korowód, który przeszedł sprzed Teatru im. Juliusza Słowackiego na Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego. Na scenie, na placu, odbywają się występy regionalnych zespołów m. in. z Korei, Botswany czy też Portoryko.
Koncerty na scenie na krakowskim Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego potrwają do 21. Od jutra, przez cały weekend, folkowe zespoły z całego świata będą występować w Myślenicach.

Piotr Szewczyk, dyrektor festiwalu zapowiedział, że wśród zagranicznych gości będą zespoły z Korei, Meksyku, Nepalu, Nowej Zelandii, Portoryko, Chin, Rumunii i Serbii. Polskę będzie reprezentować gospodarz spotkania - Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”, a także przedstawiciele Kurpi i Ziemi Miechowskiej.

„Przez dziesięć dni artyści będą prezentować własną kulturę ludową, poznając jednocześnie małopolskie zwyczaje i tradycje” - zaznaczył dyrektor.

Jak dodała Anna Pieczarka, członek zarządu województwa małopolskiego, program koncertów uzupełnią wydarzenia towarzyszące: warsztaty rękodzieła, kiermasze, prezentacje kultury ludowej czy spotkania z artystami. „W tym roku już po raz szósty artyści z całego świata spotkają się w Małopolsce, by wspólnie świętować, prezentować elementy swojej tradycji i dzielić się tym, co w kulturze ludowej i zwyczajach danego kraju najpiękniejsze”

Tegoroczna edycja festiwalu  potrwa do 17 lipca. W tym czasie na scenach w Myślenicach, Tarnowcu, Pcimiu i Krakowie zaprezentuje się 10 zespołów. Główna scena koncertowa zostanie ustawiona na Rynku w Myślenicach. Ulicami tego miasta przejdzie też EtNO korowód, z udziałem zaproszonych gości.

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem są organizowane od 2014 roku. Festiwal powstał dzięki zaangażowaniu władz województwa małopolskiego oraz gminy Myślenice. Tegoroczna edycja odbywa się pod patronatem honorowym prezydenta Polski Andrzeja Dudy.

Tomasz Bździkot/bp
 

100%
0%