|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Będą zmiany w ruchu w okolicach remontowanej ul. Karmelickiej

Po kilkudniowym paraliżu drogowym w centrum Krakowa, będą usprawnienia w ruchu. Chodzi o zmianę organizacji ruchu w rejonie ulicy Łobzowskiej. Po tym jak rozpoczęto remont i zamknięto dla ruchu ulicę Karmelicką, kierowcy próbowali objechać utrudnienie jadąc bocznymi uliczkami i Łobzowską. W godzinach szczytu tworzył się tam ogromny korek sięgający nawet Alej Trzech Wieszczów. Kursujące na tej trasie zastępcze autobusy do Bronowic notowały nawet godzinne opóźnienia. Problemem zajął się miejski inżynier ruchu.

posłuchaj kierowców

Korki na ulicy Łobzowskiej. / fot: RK

Zmiany będą dotyczyć wyłącznie kierowców, którzy będą chcieli ulicą Łobzowską przejechać w rejon ścisłego centrum miasta. Po wprowadzeniu zmian, ulicą Łobzowską dojadą tylko do skrzyżowania z Biskupią. Tam będą musieli skręcić w lewo, w stronę placu Biskupiego, a następnie kierować się Krowoderską w stronę ulicy Basztowej. Wprawdzie w okolicy placu Biskupiego też są prowadzone prace drogowe, ale są tak zorganizowane, że ruch wokół placu może się odbywać - tłumaczy Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa

Starą trasą pojadą tylko autobusy komunikacji miejskiej nr 704 i 713 oraz mieszkańcy. Zdaniem miejskiego inżyniera ruchu takie rozwiązanie usprawni kursowanie komunikacji miejskiej.

Jak wyjaśnia Bartosz Piłat z Zarządu Transportu Publicznego - w przypadku problemów w tym rejonie nie było zbyt wielu możliwości na ich rozwiązanie. Trzeba było uniemożłiwić tranzytowy przejazd ulicą Łobzowską i dzięki temu około 30% samochodów, które tam wjeżdżały, pojedzie innymi trasami, nie blokując autobusów.

A problem był, bo w ubiegły weekend Łobzowska została całkowicie zablokowana, a korek sięgnął sygnalizacji świetlnej na alejach Trzech Wieszczów. Na sytuację w tym rejonie miasta wpływało także wiele skarg ze strony zdenerwowanych pasażerów komunikacji miejskiej, którzy nie mogli wysiąść z autobusów, które utknęły w korkach - mówi Marek Gancarczyk z Miejskiego Przesiębiorstwa Komunikacyjnego. Zaraz po rozpoczęciu remontu Karmelickiej, proszono o wprowadzenie zmian, które poprawiłyby sytuację. Opóźnienia na liniach autobusowych sięgały nawet 30 minut. Dodał, że jest zadowolony z nowego rozwiązania. Niestety, nową organizacją ruchu nie są zadowoleni kierowcy. Twierdzą, że korki są jeszcze większe, wszędzie są zakazy i remonty.

Inżynierowie ruchu mają w ciągu najbliższych kilku dni przyjrzeć się jak działa to rozwiązanie, a straż miejska będzie kontrolowała, czy po odcinku z wyłączeniem ruchu poruszają się wyłącznie autobusy MPK i mieszkańcy kamienic i przedsiębiorcy mający zakłady na odcinku między Biskupią a Garbarską.

 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Joanna Orszulak/ko/bp)

22%
78%