Konkurs przeznaczony jest między innymi dla jednostek samorządu terytorialnego, lokalnych organizacji turystycznych, lokalnych przedsiębiorców, zarządców szlaków czy organizatorów imprez i wydarzeń. Wszystkie informacje o konkursie i możliwość zgłoszenia swojej kandydatury dostępne są na stronie konkurs.visitmalopolska.pl. Kandydaci mogą zgłaszać się do 18 sierpnia, a głosować będzie można we wrześniu.

Zwycięzca w głównej kategorii otrzyma 50 tys. zł.

Ideą konkursu jest nagrodzenie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych turyście miejsc i ofert turystycznych. Współzawodnictwo podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym etapie, do 18 sierpnia tego roku, można zgłaszać propozycje w sześciu kategoriach.

W drugim etapie konkursu odbędzie się głosowanie na wybranych kandydatów. Głosowanie potrwa od 1 do 20 września. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w październiku.

Na laureata w głównej kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” czeka nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 tys. zł, natomiast wszyscy laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w 2021 r. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Jak zaznaczył w środę wicemarszałek województwa Tomasz Urynowicz, podróżowanie po Małopolsce może być prawdziwą przygodą, a nieodkrytych atrakcji region posiada wciąż wiele. „Odkrywajmy zatem nowe miejsca, obiekty i pokazujmy je innym, inspirując do ich odwiedzenia” - zachęcał.

Przypomniał, że ten rok jest dla turystyki sezonem szczególnym. „Epidemia COVID-19 bardzo dotkliwie doświadczyła rynek usług turystycznych, który w wyniku rygorystycznych obostrzeń sanitarnych praktycznie całkowicie zatrzymał swoją działalność. Stopniowe znoszenie ograniczeń pozwoliło na wznowienie podróży i w konsekwencji ożywienie branży turystycznej” - ocenił wicemarszałek.

Według niego turyści dużą wagę przywiązują do kwestii bezpieczeństwa, a także poszukują kierunków nieoczywistych, małych ośrodków, miejsc atrakcyjnych przyrodniczo.

„Odpowiedzią na te oczekiwania jest Małopolska, region w którym można mądrze i odpowiedzialnie odpocząć, obcować z piękną przyrodą, a także poznać różnorodną kulturę i czasem tajemniczą historię” - wskazał Urynowicz.

W zeszłym roku w pierwszej edycji konkursu Turystyczne Skarby Małopolski zwycięzcą w głównej kategorii została gmina Pleśna w powiecie tarnowskim.

W pozostałych kategoriach wygrały: Małopolski Szlak Winny w kategorii „Najciekawszy szlak turystyczny”, bieg górski Ultra-Trail Małopolska w kategorii „Wydarzenie cykliczne”, wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej w kategorii „Unikatowa atrakcja turystyczna”, katalog ofert agroturystycznych Małopolska Wieś z Tradycją w kategorii „Wypoczynek na wsi – gospodarstwo agroturystyczne”, restauracja Belle Epoque w Dworze Prezydenckim w Zgłobicach w kategorii „W gościnie – obiekt gastronomiczny”

 

PAP/Martyna Masztalerz/jgk


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.