Pan Michał z serwisu rowerowego w krakowskim Starym Podgórzu twierdzi, że obecnie rower to towar deficytowy. Brakuje nie tylko rowerów w sklepach, ale także części zamiennych w hurtowniach. Dlatego właśnie na naprawę roweru czekamy teraz nawet kilka tygodni.

Skąd takie problemy? Jak mówi profesor Mariusz Andrzejewski z krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego - ludzie szukają rozrywki poza domem. - Chcemy zrelaksować się po wielu godzinach pracy siedzącej, toteż wskakujemy na rowery. Czekamy na nasz upragniony model roweru bardzo długo, popyt przewyższa podaż - przekonuje prof. Andrzejewski.

Rowery i części zamienne to nie jedyny towar, którego brakuje w magazynach. Reporterka Radia Kraków, Martyna Masztalerz mówi, że ostatnio próbowała kupić laptop do gier i szybko zorientowała się, że jeśli chodzi o karty graficzne - będzie musiała pójść na kompromis.

- Wzrost cen sprzętu elektronicznego - nawet o 70% - to efekty lockdownu, który wymusił wprowadzenie pracy zdalnej w wielu firmach - tłumaczy profesor Mariusz Andrzejewski. Dlatego za drukarki, monitory czy karty graficzne zapłacimy dużo więcej, niż w 2019 roku.

Jak jednak pokazują zmiany na rynku - podczas lockdownu osoby na szczęście nie tylko pracują przy monitorach i nie tylko grają po pracy w gry komputerowe. Kolejny towar deficytowy to sprzęt treningowy. Kiedy poszukujemy orbitreka, bieżni czy roweru stacjonarnego - w sklepach internetowych często widzimy pod produktem dopisek, że towaru nie ma w magazynie. Na szczęście zostają jeszcze coraz bardziej popularne... siłownie na świeżym powietrzu. Możemy też pograć w piłkę na orliku z kolegami czy koleżankami - co jest możliwe od poniedziałku.

 

(Martyna Masztalerz/jp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.