Wisła zaczęła spotkanie w Białymstoku ofensywnie, ale taka gra nie zrodziła w konsekwencji zagrożenia bramki gospodarzy. Najgroźniejszym zawodnikiem w barwach Jagiellonii był zdecydowanie Jesus Imaz. Były zawodnik Wisły rozprowadzał znakomicie piłki, ale jego partnerzy nie potrafili tych zagrań wykorzystać. Najlepszą sytuację miał w 7. minucie Martin Kostal, ale przegrał pojedynek sam na sam z Michałem Buchalikiem. W 26 minucie Imaz był faulowany przez Janickiego tuż przed polem karnym. Z ten faul obrońca „Białej Gwiazdy” ujrzał żółtą kartkę, a Guilherme strzela z wolnego w mur. Marnują okazje partnerzy, to biorę się sam do pracy – pomyślał chyba Imaz. W 33 minucie Hiszpan wykorzystuje sytuację, gdy przed polem karnym piłkę straci ł Janicki i nie dał szansy Buchalikowi. W 38 minucie ponownie Imaz wykorzystuje doskonałe dośrodkowanie z lewej strony boiska i strzela drugiego gola. W 44. minucie kontaktowego gola strzela Paweł Brożek, choć sędzia Tomasz Kwiatkowski korzystał ze wsparcia systemu VAR przy ocenie wcześniejszego zagrania Niepsuja.

W drugiej części meczu krakowianie nie rezygnowali z walki, ale „kropkę nad i” stawia w 66 minucie Jesus Imaz! Jesczce w 85 minucie Paweł Brożek i Aleksander Buksa mieli znakomite sytuacje po rzucie rożnym, ale nie udało się. W doliczonym czasie gry 16-latek w barwach Wisły jednak trafia! Kapitalna bramka Buksy, ale na wyrównanie czasu już zabrakło.

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 3:2 (2:1)

Bramki: 33' - 1:0 Imaz, 38' – 2:0 Imaz, 44' – 2:1 Paweł Brożek, 66' – 3:1 Imaz, 90+1 – 3:2 Buksa

Jagiellonia Białystok: Węglarz – Wójcicki(żk), Runje, Arsenić, Guilherme – Pospisil (żk), Romanczuk (żk) (C) – Bida, Poletanović (71' Kwiecień) , Košťál (65' Camára) – Imaz (81'Klimala) Wisła Kraków: Buchalik – Niepsuj (żk), Klemenz (żk), Janicki (żk), Sadlok(żk) – Savičevič (68' Drzazga), Silva – Błaszczykowski, Wojtkowski, (77' Buksa), Boguski (57' Chuca) – Paweł Brożek