|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wisła Kraków nadal bez licencji na grę w Lotto Ekstraklasie

Komisja anulowała decyzję o zawieszeniu licencji z 3 stycznia, ale wydała kolejną.

Posłuchaj, co mówi przewodniczący komisji licencyjnej Krzysztof Rozen

 

Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej nie przywróciła Wiśle Kraków licencji na grę w ekstraklasie - poinformował przewodniczący komisji Krzysztof Rozen. Zawieszono ją 3 stycznia w związku z niejasną sytuacją prawną klubu. Jak poinformował na piątkowym briefingu Rozen, pierwotna decyzja została podjęta ze względu na brak komunikacji z klubem.

"Po otrzymaniu z klubu dodatkowych informacji i po ich analizie, w dniu dzisiejszym Komisja zdecydowała o uchyleniu decyzji z 3 stycznia. Komisja nie uzyskała jednak do tej pory wiarygodnych informacji finansowych i wiarygodnej prognozy finansowej na resztę sezonu. „W związku z tym ponownie zawiesiliśmy licencję, ale już z innych przesłanek" - powiedział Rozen.

Ponadto Komisja wszczęła postępowanie wyjaśniające, dotyczące właściciela akcji Wisły. „Nikt nadal nie może z całą pewnością stwierdzić, czy Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków jest właścicielem stu procent akcji Wisła S.A." wyjaśnił przewodniczący Komisji.

We wtorek śledztwo ws. niegospodarności krakowskiego klubu wszczęła Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Nieprawidłowości miały dopuścić się zarządy Towarzystwa Sportowego Wisła i Wisła Kraków SA. Policja zabezpieczyła materiały dowodowe w budynkach klubowych i mieszkaniach prywatnych. Śledztwo ma wyjaśnić nieprawidłowości związane z nieudaną próbą sprzedaży piłkarskiej spółki funduszom Alelega i Noble Capital Partner. Transakcja ta nie doszła do skutku w niejasnych okolicznościach.

 

PAP/IAR/TK

0%
100%