Hokejowa reprezentacja Polski pokonała po dogrywce Litwę 6:5 (1:0, 1:3, 3:2,d.1:0) w towarzyskim meczu rozegranym w Elektrenach niedaleko Wilna.

Biało-czerwoni mimo bramek Krystiana Dziubińskiego, Alana Łyszczarczyka i Martina Przygodzkiego na minutę przed końcem meczu przegrywali 3:5, w ciągu ostatnich 30 sekund Bartłomiej Neupauer i Adam Domogała zdobyli jednak gole doprowadzające do remisu, a pół minuty przed końcem dogrywki zwycięskiego gola zdobył Krystian Dziubiński. Cztery asysty zaliczył w tym meczu Marcin Kolusz.

Drugie spotkanie tych drużyn zostanie rozegrane w tym samym miejscu w środę. Te wyjazdowe sparingi z Litwą kończą przygotowania polskich hokeistów do mistrzostw świata Dywizji 1B, które zostaną rozegrane w Tallinnie na przełomie kwietnia i maja.

Rywalami zespołu trenera Tomasza Valtonena będą Ukraina, Japonia, Estonia, Rumunia i Holandia. Turniej rozpocznie się 28 kwietnia.

Litwa - Polska 5:6 (0:1, 3:1, 2:3, d.0:1)

Bramki dla Polski: Krystian Dziubiński (16, 65) Alan Łyszczarczyk (35), Martin Przygodzki (53), Bartłomiej Neupauer (60), Adam Domogała (60).

Skład Polski: Polska: Przemysław Odrobny (John Murray) – Marcin Kolusz, Oskar Jaśkiewicz; Martin Przygodzki, Patryk Wronka, Tomasz Malasiński – Arkadiusz Kostek, Mateusz Bryk; Damian Kapica, Bartłomiej Neupauer, Alan Łyszczarczyk – Patryk Wajda, Bartosz Ciura; Paweł Zygmunt, Krystian Dziubiński, Mateusz Michalski – Robert Mrugała, Jakub Michałowski; Szymon Marzec, Adam Domogała, Filip Starzyński.