Tym razem miano Sportowca Tygodnia wędruje do Łukasza Sagana. 36-letni ultramaratończyk po raz drugi z rzędu wygrał w Grecji Bieg Filippidesa, czyli zawody na 490 kilometrów. Polak pobił także rekord trasy, co zapewniło mu 96% głosów. Drugie miejsce - ex aequo - dla hokeistów Comarch Cracovii, szachisty Jana Krzysztofa Dudy i drużyny Akademii Piłkarskiej Limanovia z rocznika 2010. Wszystkie te kandydatury zyskały po 1% głosów. Na trzecim miejscu znalazł sie zespół koszykarzy Wisły Platinum Kraków.

Zespół hokeistów Comarch Cracovii - za awans do finału Pucharu Kontynentalnego. Awans, zważywszy na sytuację drużyny w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi, dość irracjonalny, ale w pełni zasłużony, ciężko wywalczony.

Jan Krzysztof Duda - 21-letni szachista z Wieliczki, za awans do finału turnieju Grand Prix Fide w Hamburgu, w którym przegrał dopiero po dwóch dogrywkach ze starszym o 15 lat Rosjaninem Aleksandrem Griszczukiem, trzykrotnym mistrzem świata w szachach byskawicznych.

Łukasz Sagan - 36-letni ultramaratończuk mieszkajacy i trenujący w Krakowie - po raz drugi z rzędu wygrał w Grecji Bieg Filippidesa, czyli zawody na 490 kilometrów. Polak pobił rekord trasy! Przebiegł z Aten do Koryntu i z powrotem w 69 godzin 22 minuty i 17 sekund. Sagan zdobył światową sławę wygrywając te zawody przed rokiem. W ten weekend powtórzył wynik. I jeszcze go poprawił bijąc rekord.

Drużyna Akademii Piłkarskiej Limanovia rocznik 2010 - za zwycięstwo w swojej grupie wiekowej w 2. TAURON Energetycznym Junior Cup. To turniej dowodzący jak wiele dobrego w zakresie pracy z dziećmi można zrobić w mniejszych ośrodkach. Chłopcy z Limanowej pojadą w nagrodę na tygodniowy obóz szkoleniowy na Maltę.

Zespół koszykarzy Wisły Platinium Kraków - Po ośmiu meczach w II lidze mają na koncie osiem zwycięstw i są liderami tabeli. W ostatnim, wyjazdowym meczu z Polonią Bytom wygrali 79:75, odrabiając 16-punktową stratę z I połowy. Warto dodać, że na II miejscu w tabeli jest AZS AGH Oknoplast Kraków. Zapowiedź lepszych czasów męskiej koszykówki pod Wawelem?