A

Inauguracja sezonu biegów narciarskich

Monika Skinder lepsza od Justyny Kowalczyk!

Monika Skinder fot.facebook

Monika Skinder, która za 10 dni obchodzić będzie 17. urodziny, zajęła piąte miejsce w sprincie techniką klasyczną w zawodach Pucharu FIS w fińskim Olos. Zwyciężyła Niemka Sandra Ringwald, a w półfinale odpadła Justyna Kowalczyk, która w polskiej kadrze jest asystentką trenera Aleksandra Wierietielnego.Skinder zajęła 3. miejsce w swoim półfinale, ale miała lepszy czas niż trzecia w drugim półfinale Kowalczyk i awansowała jako szczęśliwa przegrana. Justyna Kowalczyk na Twitterze sprecyzowała, że na start się zdecydowała, "bo miała ochotę". Kowalczyk na Twitterze sprecyzowała, że na start się zdecydowała, "bo miała ochotę". Polka koncentruje się na pracy szkoleniowej, ale nie wyklucza, że wystartuje w sztafecie podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Seefeld.

Skinder do zwyciężczyni straciła 4,44 s. Na drugiej pozycji uplasowała się Norweżka Anna Svendsen, a na trzeciej Niemka Laura Gimmler. Eliza Rucka, Weronika Kaleta, Izabela Marcisz, Urszula Łętocha, Agata Warło i Magdalena Kobielusz odpadły w ćwierćfinałach.

Zmagania o Puchar Świata w sezonie 2018/19 rozpoczną się w weekend 24-25 listopada w fińskim Kuusamo.