Walczący o oddalenie się od strefy spadkowej krakowianie zanotowali świetny start tegorocznej części rozgrywek (4 zwycięstwa, 2 remisy). Ich trener Artur Skowronek deklarował przed meczem, że ma pomysł z Piasta, ale pierwsza połowa tego nie potwierdziła.

Stadionowy spiker, mimo braku kibiców w związku z obostrzeniami epidemiologicznymi, pytał tradycyjnie, kto wygra mecz, jednak chyba nawet on nie spodziewał się, że gospodarze obejmą prowadzenie już po 42 sekundach. W ogromnym zamieszaniu przed bramką „Białej Gwiazdy” drogę do siatki znalazł z bliska Jorge Felix.

10 minut później Hiszpan wykorzystując niefrasobliwość krakowian, przejął piłkę na ich połowie, podał do Piotra Parzyszka, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Goście nie potrafili do przerwy stworzyć zagrożenia pod bramką Frantiska Placha. Próbowali akcji skrzydłami, próbowali środkiem boiska i jedynie strzał z dystansu Jakuba Błaszczykowskiego wymagał interwencji słowackiego golkipera.

Drugą część ofensywnie zaczęli przyjezdni, którym wyraźnie się spieszyło do odrobienia straty. Dwukrotnie strzelał Błaszczykowski, najpierw niecelnie, potem został zablokowany. Gliwiczanie zostali zepchnięci w okolice swojego pola karnego. Po kwadransie trener gości wprowadził na boisko doświadczonego napastnika Pawła Brożka. Gospodarze wyszli z oblężenia i w 65. minucie Parzyszek po dograniu Martian Konczkowskiego podwyższył prowadzenie, znów przy dość biernej postawie krakowskiej defensywy. Gliwicki napastnik miał okazję na hat tricka, jednak po długim rajdzie Kristophera Vidy spudłował z bliska.

W ostatnich 15 minutach Wisła grała w liczebnym osłabieniu, bowiem po drugiej żółtej kartce do szatni musiał pójść obrońca Maciej Sadlok. Gospodarze mieli ułatwione zadanie, kropkę nad i postawił pięć minut przed końcem spotkania Patryk Tuszyński, pieczętując wysokie zwycięstwo obrońcy tytułu.

Piłkarze obu zespołów w trakcie przerwy w rozgrywkach wywołanej pandemią koronawirusa pojechali na zgrupowania do Arłamowa, ale w sobotę dużo lepiej wypadli gliwiczanie.

Piast Gliwice - Wisła Kraków 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Jorge Felix (1), 2:0 Piotr Parzyszek (11), 3:0 Piotr Parzyszek (65), 4:0 Patryk Tuszyński (85).