Szczypiorniści z Tarnowa z drugim zwycięstwem na koncie w rozgrywkach PGNiG Superligi piłki ręcznej. Dziś Grupa Azoty Tarnów wygrała we własnej hali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 23:22.

Cały mecz był bardzo wyrównany, a wynik praktycznie przez cały mecz bliski był remisu, ale - używając pięściarskiej terminologii - "remisu ze wskazaniem na gości". Po 10 minutach gospodarze prowadzili 4:2, ale później stracili kolejno 4 gole i do przerwy ostatecznie był remis 11:11.

W drugiej niemal cały czas tarnowianie musieli gonić rywali, co chwilę doprowadzając jednak do wyrównania, a w końcówce przeważając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pięć minut przed końcem było jeszcze 19:21. Tarnowianie wreszcie wygrali jednak najważniejsze momenty spotkania.

Zwycięską bramkę rzucił przy stanie 22:22 reprezentant Japonii Rennosuke Tokuda. To był jego pierwszy występ przed własną publicznością. 21-letni zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni był najskuteczniejszym graczem gospodarzy, zdobył - podobnie jak Jakub Kowalik - cztery gole.