Hokeiści Comarch Cracovii wygrali z mistrzami Kazachstanu Bejbarys Atyrau 3:2 (2:1, 0:0, 1:1) w swoim pierwszym meczu rozgrywanego w Krakowie półfinałowego turnieju Pucharu Kontynentalnego..

Cracovia zaczęła w świetnym stylu i szybko objęła dwubramkowe prowadzenie. Ondrej Mikula umieścił krążek w bramce rywali w odstępie 56 sekund. Potem inicjatywę przejął Bejbarys. Podopieczni Rudolfa Rohacka, zwłaszcza w trzeciej tercji, zostali zepchnięci do głębokiej defensywy. Gdy w 57. minucie Dmitrij Stiepanow, w ogromnym zamieszaniu, doprowadził do remisu, wydawało się, że Cracovia już się nie podniesie. Tymczasem 62 sekundy przed końcem Damian Kapica pięknym strzałem zdobył zwycięską bramkę.

W spotkaniu otwierającym turniej Niemen Grodno pokonał po dogrywce HC Donbas 4:3 (2:0, 0:1, 1:2, dogr. 1:0).

Comarch Cracovia - Beibarys Atyrau 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Bramki: 1:0 Ondrej Mikula (3), 2:0 Ondrej Mikula (4), 2:1 Stiepan Filonow (12), 2:2 Dmitrij Stiepanow (57), 3:2 Damian Kapica (59)

Krakowski turniej zakończy się w niedzielę. W sobotę Beibarys zmierzy się z Donbasem (g. 14), a Comarch Cracovia z Niemenem (g. 19). Do turnieju finałowego awansują dwa najlepsze zespoły.