|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Pytania o Kraków: Miasto tylko dla mieszkańców czy również dla turystów?

Kraków tylko dla mieszkańców czy również dla turystów? W ostatnim programie z cyklu "Pytania o Kraków" szukamy odpowiedzi na pytania dotyczące rozwoju turystyki i oczekiwań mieszkańców Krakowa.

Posłuchaj audycji

Jak boom turystyczny zmienia miasto? Co przyciąga ludzi pod Wawel? Czy można pogodzić interesy i potrzeby mieszkańców z oczekiwaniami prawie trzynastu milionów turystów odwiedzających Kraków?

W programie wzięli udział eksperci z dziedziny turystyki, urbaniści i przedstawiciele władz miasta.


 

 

Partnerem programu jest Urząd Miasta Krakowa.

33%
67%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 7

lewak

Piątek, 28 września 2018, 21:11

Tu się nie da mieszkać. Buduje się blokowiska na potęgę a nowych dróg się nie buduje.

Odpowiedz

Palacz wunglowy

Piątek, 28 września 2018, 21:08

@krakowianka

Lepiej zamarznąć niż się udusić.

Odpowiedz

krakowianka

Wtorek, 11 września 2018, 17:16

MIASTO KRAKOW TO SAMA DYKTATURA KTORA TU RZADZI WIELE LUDZI CZEKA SMIERC Z ZIMNA BO NA GAZ NIE STAC

Odpowiedz

agar krakowski.

Sobota, 8 września 2018, 19:59

Kraków jest takim obłudnikiem, któremu przeszkadzają samochody bo dymią, a jednocześnie pieje z zachwytu gdy spęd sześciuset samochodów dymi, dymi ,dymi .... A ów spęd reklamuje tym, że smaczkiem tego spędu będą pokazy palenia opon i ogień z rur wydechowych.

Odpowiedz

Andrzej lekarz zakochany w Krakowie

Piątek, 7 września 2018, 15:24

Uwielbiam Kraków i jako turysta i jako mieszkaniec i jako były student ( AM teraz na szczęście CMUJ ). Kraków to kwintesencja polskości.Po tych brukach ( jedynych w Polsce przechadzali się najwięksi Polacy ) i tu powinni uczyć się i rozwijać i wypoczywać i turyści i mieszkańcy. Da się. Byłe w wielu miejscach na świecie - Genewa , Lizbona i wiele innych i da się połączyć wszystko razem tylko trzeba umieć i chcieć to zrobić. Venecjalizacja nam nie grozi.

Odpowiedz

Małgorzata

Wtorek, 4 września 2018, 08:23

Ja tu mieszkam. Turyści kojarzą mi się niestety tylko ze śmieciami ( patrz Plac Wolnica, Planty), krzykiem, niestosownym przyodziewkiem i zachowaniem pod tytułem " święta krowa idzie jezdnia ) a także niestety korzystaniem z komunikacji miejskiej bez biletów ( takich sytuacji wsiadania i jazdy 1 lub 2 przystanki bez biletów byłam wielokrotnie świadkiem ). Niedawno przeczytałam ranking ile turyści zostawiają pieniędzy. Wielkości kwot świadczą o tym, że to nie turyści a imprezowicze, którzy przyjeżdżają poimprezować przez 2 dni. Przeciętny krakowianin ma z turystów to samo co we fraszce u Łeca z gołębi. Beneficjentami są tylko właściciele hosteli i tych pożal się boże knajp na Kazimierzu. ( co to nawet śmieci wyrzucają na plac koło dzwonów ) i nocnych sklepów z alkoholem .

Odpowiedz

Robert

Wtorek, 7 sierpnia 2018, 11:49

Miasto Kraków, w mojej opinii jako turysty, to zdecydowanie połączenie interesów i potrzeb mieszkańców z interesami i potrzebami turystów. Turysta, to swego rodzaju ambasador miasta. Są miasta, które próbują zbudować markę turystyczną, a jednak idzie mozolnie. W przypadku Krakowa, miasto jest magnesem. Wizytówką regionu i Polski. Chciałbym jednak podkreślić, że bez położenia akcentu na potrzeby mieszkańców, turystyka może stanąć w miejscu. To gospodarz powinien mieć wszelakie narzędzia ku temu, aby prowadzić taką działalność.

Odpowiedz