Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

"Współistnienie" w Muzeum Podgórza

  • Patronaty
  • date_range Piątek, 2021.06.25 12:04 ( Edytowany Piątek, 2021.06.25 12:09 )
Opowiedzieć pandemię, na dodatek w trakcie jej trwania – to wielkie wyzwanie i wielka odpowiedzialność. „Współistnienie” nie jest wystawą, jak inne, które w muzeum historycznym, opowiada się z pewnego dystansu (nie tylko historycznego).

 Praca jej twórców bliższa była pracy reporterów. Ważniejsze od kwerend w archiwach stały się spotkania i rozmowy. Oczywiście z zachowaniem dystansu fizycznego, bo ten emocjonalny trudno utrzymać, gdy na śmiertelną chorobę może zapaść każde z nas.
„Współistnienie” to opowieść o czasach zarazy ukazanych z perspektywy mieszkańców Krakowa. O małych i wielkich bohaterach. O smutkach, lękach, ale i radościach. O tym, jak pandemia zmieniła nasze życie, sposób myślenia i postrzegania świata. O tym, co nam zabrała i co w zamian zostawiła. O tym, jak stała się dla artystów źródłem inspiracji.
Ale to nie jest opowieść pisana w czasie przeszłym, dokonanym. To historia w czasie teraźniejszym - dzieje się tu i teraz. Będzie się działa także w trakcie trwania ekspozycji, dlatego zaplanowano jej aktualizacje, również dzięki gościom Muzeum Podgórza, którzy po obejrzeniu wystawy zechcą podzielić się z innymi zwiedzającymi oraz twórcami wystawy refleksjami, wspomnieniami, historiami, emocjami i intuicjami.
Opowiedzcie z nami czas pandemii, opowiedzcie o tym, jak uczyliśmy się współistnienia z nią. Bez waszych historii ta wystawa będzie niepełna!

Więcej informacji na temat wystawy znajdą Państwo na stronie www.muzeumkrakowa.pl


Mecenasem wystawy "Współistnienie" jest Fundacja Ziko dla Zdrowia.


Adres

Źródło: Muzeum Krakowa
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię