Udział w nich jest bezpłatny. We wtorki i czwartki o godz. 10.00 i 12.00 zajęcia skierowane są do rodzin a w pozostałe dni tygodnia - poniedziałki, środy i piątki -  do grup zorganizowanych.  

 

Tematy spotkań:

Z notatnika górnika - 5.01 (wtorek)

Jak wygląda dzień pracy górnika? Czy dla wszystkich jest taki sam? Od czego się rozpoczyna? Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się co górnik powinien posiadać ze sobą podczas pracy, poznają narzędzia jakie stosuje na co dzień, a nawet wykonają jedno z nich. Podczas podróży po "górniczym świecie" każdy uczestnik sprawdzi swoje zmysły, które potrzebne są  w pracy górnika.

 

Twarz zaklęta w kolorach - 7.01 (czwartek)

Te zajęcia zabiorą w podróż po najwspanialszych karnawałach świata. Pomogą się przygotować  do karnawału jak należy J. Na zajęciach uczestnicy wspólnie wykonają piękne, kolorowe maski.

 

Opowieści o wielickim Zamku - 12.01 (wtorek)

Każdy zamek, pałac, baszta czy stare ruiny skrywają swoje tajemnice i sekrety.

Posiada je też wielicki zamek. Na zajęciach „Opowieści o wielickim Zamku” uczestnicy odkryją je wspólnie i poznają jego historię. Zajrzą też do baszty i dowiedzą się do czego służyła kiedyś i co kryją jej piwnice…

 

Górnik dawnej kopalni - 14.01 (czwartek)

Kopalnia soli w Wieliczce, to miejsce magiczne i tajemnicze, pełne podziemnych wyrobisk i krętych chodników. Twórcami tych wielickich podziemi byli górnicy, którzy w pocie czoła wydobywali solny skarb. Wędrując przez kopalnię uczestnicy poznają ich pracę oraz dowiedzą się  jakie zadania mieli do wykonania. Poznają różne zawody górnicze: kopacz, trybarz, walacz, czy wozacz. Dowiedzą się również o zagrożeniach, które

„czaiły” się na nich pod ziemią. Poznają też bliżej Skarbnika – dobrego ducha kopalni! Na zakończenie wykonają godło górnicze.

 

Grupom zorganizowanym Muzeum proponuje do wyboru tematy podane powyżej oraz z oferty edukacyjnej.

 

Informacja: 12 289 16 33

Rezerwacja: m.gawronska@muzeum.wieliczka.pl

 

W mailu proszę podać:

- Datę, godzinę i temat zajęć, na które chcemy się zgłosić
- Kontakt telefoniczny 
- Liczbę uczestniczących w zajęciach osób 

Aby uczestniczyć w zajęciach będzie potrzebne urządzenie z dostępem do internetu.

Na każde warsztaty można się zgłaszać do godz. 15.30 dnia poprzedniego.

O umówionej godzinie uczestnicy zostaną poproszeni o kliknięcie w przesłany wcześniej link, gdzie będzie czekać na nich edukator.

Do każdych warsztatów należy przygotować wcześniej materiały potrzebne do wykonania pracy zgodnej z tematem zajęć - informacje o potrzebnych materiałach zostaną przesłane po otrzymaniu zgłoszenia.