|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Sezon 2019/2020 czas start! - zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów w NCK

Sezon 2019/2020 czas start! - zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów w NCK

NCK – pomysły dla najmłodszych

Na nowy sezon 2019/2020 przygotowaliśmy dla dzieci wiele atrakcyjnych propozycji. Są wśród nich znane i lubiane zajęcia z lat poprzednich oraz kilka nowości. W przyjaznej atmosferze, wśród rówieśników i pod dobrą opieką, najmłodsi będą mogli rozwijać swoje talenty, zdobywać wiedzę i dobrze się bawić. 

 

Giętkie języki i słowne pułapki - nowość w NCK!

Nietypowy i bardzo wesoły trening poprawnej polszczyzny, podczas którego nie zabraknie zabaw słownych i potyczek dykcyjnych. Warsztaty (dedykowane klasom I-VI) poprowadzi Maurycy Polaski – aktor, muzyk, autor książek dla dzieci. Zajęcia dla grup zorganizowanych.

 

Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Detektywistyczny - nowość w NCK!

Każdy z nas ma w sobie żyłkę detektywa! W trakcie zajęć uczestnicy będą analizować ślady kryminalistyczne i samodzielnie rozwiązać zagadki detektywistyczne, ucząc się analitycznego myślenia i samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na nietypowe pytania. Zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat.

 

Warsztaty komiksu - nowość w NCK!

Zajęcia są ukierunkowane na poznanie i zrozumienie języka komiksu, a ich formuła jest oparta na wyobraźni, radości tworzenia, kreatywności oraz zabawach z papierem. Każdorazowo zajęcia będą składały się z trzech stałych elementów: ciekawostek ze świata komiksu, zabaw komiksowych i ćwiczeń praktycznych. Zajęcia dedykowane są dzieciom od 8 roku życia, ale zachęcamy do udziału także rodziców.

 

Baletowe ABC - nowość w NCK!

Zajęcia baletowo-jazzowe dla dzieci w wieku 8 - 12 lat. Program obejmuje technikę barre au sol oraz podstawy tańca klasycznego i tańca jazzowego. Podczas ćwiczeń uczestnicy poznają kroki i pozy tańca klasycznego oraz elementy tańca jazzowego.

 

Capoeira

Sztuka walki, która powstawała w XVIII i XIX wieku w Brazylii. Łączy w sobie elementy samoobrony, tańca i akrobatyki. Charakteryzuje się dynamizmem, płynnością ruchów oraz formami taneczno-akrobatycznymi. Treningom towarzyszy śpiew w języku portugalskim oraz muzyka, wykonywana na oryginalnych instrumentach.

 

Klub Super Mama

Ruchy maluchy

Zajęcia gimnastyczno-sportowe z elementami umuzykalniania dla dzieci w wieku do 3 lat z rodzicem/opiekunem. Ćwiczenia ogólnorozwojowe wprowadzające w świat ruchu, dostarczą każdej mamie i każdemu tacie ciekawych pomysłów do tworzenia własnych zabaw.

Małe Przedszkolaki

Zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla najmłodszych dzieci (w wieku 1,5-3 lat), które przygotowują je do pracy w grupie. Spotkania Małych Przedszkolaków to przede wszystkim pierwszy trening społeczny dla dziecka, które dopiero zaczyna dostrzegać obecność rówieśników i uczy się z nimi współpracować.

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci

Zajęcia prowadzone wg teorii amerykańskiego profesora E. E. Gordona mają na celu przygotowanie dzieci do rozumienia muzyki, tak jak rozumieją one swój język ojczysty.
 

Zapisy już trwają. Zapraszamy!

Pełny wykaz zajęć dla dzieci na: www.nck.krakow.pl

 

NCK dla młodych – warto zainwestować w wolny czas

Wśród wielu propozycji zajęć dla młodzieży znajdują się trzy nowości i cały zestaw sprawdzonych pomysłów na wolny czas. Warto, już od najmłodszych lat, rozwijać swoje talenty i sięgać po nieznane.

 

Warsztaty dziennikarskienowość w NCK!

Podczas warsztatów adepci sztuki dziennikarskiej dowiedzą się jak pracować z mikrofonem, czego nie lubi kamera, jak przeprowadzić dobry wywiad, jak zrelacjonować wydarzenie oraz czym jest kaczka dziennikarska.

 

Niezwykli ludzie – szlachetne czyny - nowość w NCK!

Warsztaty historyczne skierowane do szkół. W trakcie zajęć będziemy przyglądać się wybitnym postaciom, które swoimi czynami zmieniły losy świata i zapisały się na kartach historii. Zajęcia dla grup zorganizowanych.

 

Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA

Grupę tworzy młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Program artystyczny prezentowany przez grupę obrazuje i propaguje piękno polskiej kultury ludowej i narodowej. W swoim repertuarze posiada pieśni i tańce różnych regionów kraju. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy – budują wrażliwość artystyczną, wiążąc proces rozwoju fizycznego z poznaniem kultury narodowej. Zespół regularnie uczestniczy w wielu znaczących festiwalach i konkursach, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Jest także laureatem wielu nagród i odznaczeń.

 

Hartownia

Grupa tańca współczesnego dla młodzieży w wieku 10-13 lat, będąca rozwinięciem pracy Małego Teatru Ruchu i propozycją dla osób chcących rozpocząć swoją taneczną przygodę w Krakowskim Centrum Choreograficznym – miejscu dedykowanego sztuce tańca. Lekcje będą bazowały na technice tańca współczesnego, wspomaganej ćwiczeniami rytmicznymi, koordynacyjnymi, sprawnościowymi i rozciągającymi.

 

Akrobatyka

Zajęcia adresowane do dzieci od 5 roku życia. Program obejmuje gimnastykę artystyczną, akrobatykę i elementy sztuki cyrkowej. Uczestnicy zajęć będą uczyć się podstawowych elementów akrobatycznych, takich jak przewroty, przerzuty, przejścia, stójki oraz pracować nad siłą i gibkością, które pomogą im w opanowaniu elementów trudniejszych, takich jak szpagaty czy stanie na rękach. Zajęcia poprawią ogólną sprawność uczestników, wzmocnią i uelastycznią ciało, a przede wszystkim będą dobrą zabawą.

 

Latino solo - nowość w NCK!

Mieszanka gorących rytmów latynoamerykańskich. Proste układy taneczne w rytmie salsy, bachaty i cha-chy są zastrzykiem pozytywnej energii. Program zajęć zawiera naukę kroków tanecznych i prostych choreografii, które angażują całe ciało oraz końcowe ćwiczenia relaksujące i rozciągające.

 

Zapisy już trwają. Zapraszamy!

Pełny wykaz zajęć dla młodzieży na: www.nck.krakow.pl

 

NCK – propozycje dla osób dorosłych. Po godzinach.

Zajęcia rekreacyjne, taneczne, plastyczne i językowe to tylko kilka propozycji z bogatej oferty kierowanej dla dorosłych. Warto atrakcyjnie zaplanować swój wolny czas – zdobyć nowe umiejętności i rozwijać talenty.

 

Grafika warsztatowa

Zajęcia dla wszystkich, którzy chcą poznać techniki sztuk graficznych i czerpać z ich nieograniczonych możliwości. Uczestnicy warsztatów pod okiem artysty malarza i grafika, będą poznawać tajniki warsztatu graficznego, oraz wykonywać prace w technikach m.in.: linorytu i autorskiej techniki monotypii.

 

Grupa MARAM

Grupa narodziła się podczas regularnych zajęć tańca brzucha prowadzonych przez Sakinę. Powstała ze wspólnej pasji do tańca orientalnego i muzyki arabskiej, a także fascynacji egzotyką i wielobarwnością kultury Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

 

Macho Fitness - nowość w NCK!

Zajęcia ruchowe dla mężczyzn, poprawiające kondycję, podkręcające metabolizm i kształtujące poszczególne partie mięśni. Ćwiczenia obejmują elementy crossfitu, tabaty i stretchingu.

 

ZAJĘCIA JĘZYKOWE:

Kursy dla dorosłych

Kursanci rozwijają umiejętności komunikowania się w mowie i piśmie, przyswajając i doskonaląc podstawowe środki językowe (leksykę, gramatykę, wymowę).

Lekcje indywidualne

Kursy „one to one” to oferta dla tych, którzy cenią sobie wygodę, odpowiednio dobrane tempo nauczania i indywidualne podejście lektora do uczestnika kursu.

Kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge English (FCE, CAE, CPE)

Rozwiązywanie testów, oswajanie się z materiałami audio, poznawanie zasad pisania wypracowań, ćwiczenie spójności wypowiedzi ustnej z zadanym tematem.

Kursy dla firm i instytucji

Oferta uwzględnia specyfikę firmy, jej potrzeby i cele. Indywidualnie jest także przygotowywana forma kursu – długość jego trwania i terminy lekcji są dostosowane do potrzeb klienta.

Kursy konwersacyjne

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą udoskonalić swoje umiejętności komunikowania się oraz wzbogacić zakres słownictwa.

Business English

Profesjonalne szkolenie językowe, które pomaga pracownikom zdobyć umiejętności potrzebne do efektywnego komunikowania się w środowisku korporacyjnym.

Medical English

Kurs skierowany jest do personelu medycznego wszystkich szczebli, pracującego z anglojęzycznymi pacjentami, a także studentów kierunków medycznych.

Kursy dla opiekunów

Kurs ma pomóc w nauce języka, w tym kluczowych zagadnień związanych z opieką. Swoboda wypowiedzi okazuje się być niezbędna nie tylko w codziennej pracy z podopiecznym, ale także w przypadku załatwienia spraw – w urzędzie, na dworcu, czy podczas robienia zakupów.

 

Zapisy już trwają. Zapraszamy!

Pełny wykaz zajęć dla dorosłych na: www.nck.krakow.pl

 

NCK dla seniorów  

Seniorom proponujemy szereg zajęć dających możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu – rozwijania zainteresowań i zdobywania nowych umiejętności. Warto też zadbać o zdrowie, poznać nieznany świat i zawrzeć ciekawe znajomości.

 

Quilling

Zwany także papierowym filigranem, polega na nawijaniu wąskich pasków papieru w kształt spiralnej sprężyny i odpowiednim jej formowaniu. Efektem pracy są przedmioty zarówno dekoracyjne, jak i użytkowe. Modelowanie papieru to bardzo dobre ćwiczenie manualne, a także możliwość rozbudzenia wyobraźni.

 

Tańce w kręgu - nowość w NCK!

Taneczna i muzyczna wędrówka po Europie i innych kontynentach. Uczestnicy zajęć poznają: włoską Tarantelę, grecki Enas Mythos, fracuski La Dance Bergerienne, zespołową „belgijkę”, walc wiedeński, Country prosto z dzikiego zachodu, peruwiańsko-chilijski Jacku, brazylijską Chica Boom oraz żydowską Horę i dworski Menuet.

 

ZAJĘCIA CYKLICZNE

 

Scena Piosenki Autorskiej

Wyjątkowe, kameralne spotkania z artystami prezentującymi własną twórczość. Podczas koncertów, oprócz muzyki, usłyszymy także historie powstania utworów oraz anegdoty z życia twórców.

 

Najpiękniejsze Piosenki

Comiesięczne spotkania z muzyką na żywo. Podczas koncertów przypomnimy największe przeboje wyjątkowych artystów.

 

Spotkania z piosenką

Impreza przeznaczona dla miłośników polskiej piosenki, którzy chcą przyjemnie i aktywnie spędzić czas, słuchając i śpiewając ulubione przeboje XX wieku.

 

Spotkania literackie „liteARTura”

Spotkania z autorami i wydawcami książek, mające na celu promowanie ważnych i wartościowych pozycji literackich.

 

Klub przyjaciół psychologii

Spotkania i warsztaty dla osób interesujących się psychologią, poznaniem samego siebie i innych, rozwojem osobistym i tworzeniem harmonijnych relacji w rodzinie, wśród znajomych i przyjaciół.

 

Klub podróżników NAVIGATOR

Cykliczne spotkania z podróżnikami, relacje z wypraw, pokazy zdjęć i filmów, a także wystawy fotograficzne.

 

Religia, filozofia, kultura

Cykl wykładów obejmujących najistotniejsze zagadnienia filozofii starożytnej, chrześcijańskiej, nowożytnej i współczesnej, w tym etyki i kultury. Wykłady pozwalają zrozumieć procesy zachodzące w świecie i mechanizmy uwarunkowań kulturalnych współczesnych cywilizacji.

 

Zdrowie i medycyna

Spotkania z wybitnymi lekarzami różnych specjalizacji dotyczące najnowszych osiągnięć w profilaktyce i leczeniu schorzeń, a także prezentacja różnych dziedzin medycyny naturalnej.

 

Zapisy już trwają. Zapraszamy!

Pełny wykaz zajęć dla seniorów na: www.nck.krakow.pl

 

0%
0%