|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Forum „Czyste niebo nad Krakowem – Jak daleko? Jak blisko?”, które odbędzie się 14 stycznia w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Czyste powietrze to jeden z podstawowych celów odpowiedzialności i działania człowieka. Nikomu nie trzeba bowiem tłumaczyć, jak jest ono ważne dla zdrowia i życia. 

Szczególnego znaczenia odpowiedzialność ta nabiera w Krakowie, mieście bardzo trudnym dla uzyskania tego celu, głównie ze względu na swą topografię i zabudowę. Jako jedno z pierwszych miast w Polsce już ponad 20 lat temu Kraków rozpoczął działania służące dynamicznej likwidacji czynników wpływających na zanieczyszczenie powietrza.

  • Czy przynoszą one odpowiednie skutki?
  • Czy  podejmowane aktywności są skuteczne?
  • Jakie kolejne kroki zostaną podjęte w najbliższym roku, a także w kolejnych latach, by tę skuteczność poprawić? 

O tym wszystkim pragniemy rozmawiać w ramach Forum „Czyste niebo nad Krakowem – Jak daleko? Jak blisko?”, które odbędzie się 14 stycznia w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Podejmiemy dyskusję o tych kwestiach w gronie osób szczególnie zaangażowanych w proces dbałości o czyste powietrze. Znajdą się wśród nich przedstawiciele władz Krakowa i spółek komunalnych zarządzających komunikacją miejską, a także gospodarką odpadami, środowiska naukowego, ekologów i środowisk promujących czyste spalanie w paleniskach domowych, energetyki i ciepłownictwa odpowiedzialnych za zaopatrzenie miasta w energię elektryczna i cieplną,  a także przedsiębiorstw przemysłowych działających w mieście i jego okolicach. Jesteśmy przekonani, że to kompleksowa i ekspercka grupa rozmówców z różnych dziedzin, z różnymi punktami widzenia, ale mająca jeden cel –  czyste powietrze. Chcemy zapytać ich wszystkich o analizę stanu swych działań, a także poznać inicjatywy idące w tym kierunku, próbując znaleźć końcową odpowiedź na pytanie:

Czy blisko, czy jednak daleko nam do czystego nieba nad Krakowem?

 

100%
0%