|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Akcja „Zabij smoga nad Krakowem”

To już w najbliższą sobotę – 13 kwietnia Wielkie sadzenie w akcji ekologicznej „Zabij smoga nad Krakowem”.


To już w najbliższą sobotę – 13 kwietnia Wielkie sadzenie w akcji ekologicznej „Zabij smoga nad Krakowem”. Akcja nabiera rozpędu, coraz więcej osób, organizacji, firm przyłącza się do nas i zapowiada wspólne sadzenie. Także wiosna się do nas wybiera.

Coraz więcej osób, organizacji, firm przyłącza się do nas i zapowiada wspólne sadzenie, o naszej akcji dużo piszą krakowskie media, które także się do nas wybierają – swoją obecność zapowiedzieli reporterzy z TVP Kraków, Radia Kraków i TVN. Patronat radiowy nad akcją obejmuje Radio Kraków.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie kalwaryjska Policja i strażacy z OSP Izdebnik. Akcje wspiera Wójt Lanckorony Zofia Oszacka.

Pogoda będzie nam sprzyjać, bowiem meteorolodzy mówią zgodnie, że ocieplenie spodziewane jest w połowie tygodnia. W sobotę w czasie Wielkiego sadzenia możemy się spodziewać nawet 20 stopni na plusie.Wygląda na to, że właśnie teraz będziemy mieć pierwszy wiosenny weekend

Do wspólnego sadzenia zapraszamy całe rodziny. Akcja „Zabij smoga nad Krakowem” będzie doskonałą okazja by z całymi rodzinami miło spędzić czas na łonie natury i zaobserwować pierwsze objawy wiosny. Zapraszamy do wspólnego sadzenia – mówi Tomasz Baluś

Na Facebook specjalnie na tę okazję utworzono wydarzenie – zachęcamy do przyłączenia się, tam też na bieżąco informujemy co słychać w tej sprawie.

Kliknij i przyłącz się do akcji na Facebook "Zabij smoga nad Krakowem"

Przypominamy: głównym organizatorem tej akcji jest Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, NaszaKalwaria.pl która wspiera tę akcję i sprawuje nad nią opiekę oraz Obywatelska Organizacja Strażnicza, a teren i sadzonki przekazało Nadleśnictwo Andrychów.

Wspólnie w Lanckoronie na granicy z gminą Kalwaria Zebrzydowska zasadzimy 12 tysięcy drzewek. W sobotę 13 kwietnia czekamy na ludzi i organizacje, którym jakość powietrza nie jest obojętna. Przyjedź do Lanckorony i weź poprawę powietrza w swoje ręce i Zabij smoga nad Krakowem! Sadzić będziemy buki i sosny.

Na wszystkich, którzy włączą się w akcje będzie czekało sporo atrakcji! Każdemu z uczestników akcji organizatorzy zapewniają gratisową kiełbasę do upieczenia przy ognisku, bezpłatny parking, oraz miłe upominki. Niespodziankę dla wszystkich którzy będą sadzić z nami drzewka przygotował Cech Rzemiosł Różnych i Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej.

Cech Rzemiosł Różnych w Kalwarii Zebrzydowskiej ogłosił też konkurs na temat wiedzy o rzemiośle kalwaryjskim, główną nagrodą będzie fotel – kwiat. Pomocne informacje znajdziecie na stronie meble.kalwaria.pl , a rozstrzygniecie konkursu w dniu Wielkiego Sadzenia o godz.15.00

80%
20%