|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Szlaki w Beskidzie Wyspowym w fatalnym stanie

"Jako zapalony turysta pieszy i miłośnik krajobrazów Małopolski chciałbym zwrócić uwagę na aktualnie fatalny stan szlaków turystycznych na obszarze Beskidu Wyspowego znajdującego się w okolicach Limanowej, oraz na ich niski poziom bezpieczeństwa (z uwagi na ruch samochodowy i watahy wałęsających się psów), estetyki oraz utrzymania" - pisze słuchacz Radia Kraków pan Marek.

Fot. słuchacz RK

W trakcie pobytu w okolicach Limanowej w dniach 30 marca – 3 kwietnia br. zaobserwowałem następujące sytuacje utrudniające normalną turystykę pieszą na obszarze Beskidu Wyspowego i ograniczające komfort pobytu w tej części Beskidów.

1. Szlaki turystyczne w okolicach miasta Limanowa są w fatalnym stanie po okresie zimowym. Szlak niebieski pomiędzy Przełęczą pod Sałaszem a Sałaszem Zachodnim w paśmie Sałasz – Jaworz jest zawalony drzewami z wiatrołomów. Jeszcze gorsza sytuacja jest na szlaku zielonym przy zejściu z Sałasza na Pisarzową, gdzie stroma trasa w dół jest wręcz niebezpieczna, a szlak turystyczny jest zawalony drzewami i miejscami jest w ogóle nie do przejścia. Taka sama sytuacja (zwalone drzewa po wiatrołomach) jest na szlaku zielonym między Jeżową Wodą a Ostrą. Mogę przekazać fotografie stanu trasy zawalonej drzewami na niebieskim i zielonym szlaku turystycznym w okolicach Limanowej.

2. W okolicach Limanowej szlak turystyczny zielony między Sarczynem a Sałaszem Zachodnim jest źle oznaczony, a niebieski szlak przy wejściu na Sałasz Zachodni, przy Przełęczy pod Sałaszem, w miejscowości Pod Kopciówka oznaczony jako zielony, zamiast - jak jest to oznaczone na mapach -
jako niebieski.

3.  Trasa szlaków turystycznych – w szczególności zielonego w miejscowościach Wielkie Pole i Groń oraz niebieskiego w miejscowościach Pod Dział, Zarębki, Majerz, Na Brzegu i Brzeg są bardzo zaśmiecone. Mogę przekazać fotografie stanu zaśmiecenia szlaków.

4. Na trasie szlaków turystycznych niebieskiego w miejscowości Na Brzegu oraz Brzeg, Wiśnicz i Morgi wałęsają się puszczone luzem gospodarskie psy. W miejscowości Morgi niebieski szlak turystyczny jest praktycznie w ogóle nie do przejścia z uwagi na wałęsająca się watahę psów bezpańskich lub gospodarskich puszczonych luzem.

5. Bardzo słabo oznaczona jest trasa niebieskiego szlaku turystycznego w miejscowości na Brzegu i Brzeg oraz bardzo zły jest stan graficzny znaków niebieskiego szlaku turystycznego w miejscowości Wiśnicz i Morgi na trasie wejścia na Ostrą.

Ponadto zwracam uwagę na problemy w zakresie korzystania ze szlaków turystycznych na obszarze – długość szlaków jest niedostosowana do
możliwości mniej sprawnych turystów pieszych. Brak jest w szczególności szlaku turystycznego umożliwiającego zejście z niebieskiego szlaku ze szczytu Jaworza przez miejscowości Widanki i Liptakówka do wsi Pisarzowa oraz braku szlaku turystycznego umożliwiającego bezpieczne zejście piesze z Przełęczy pod Ostrą w kierunku Starej Wsi i Limanowej (przejście piesze wzdłuż serpentyn jest bardzo niebezpieczne z uwagi na intensywny ruch samochodowy).

Ostatnio podejmuje się akcje promocji Beskidu Wyspowego m.in. przez stronę internetową odkryjbeskidwyspowy.pl. Jak te akcje mają się do rzeczywistego stanu infrastruktury turystycznej na tym terenie województwa małopolskiego?

Pozdrawiam,
Marek

 

 

Chcesz się podzielić jakąś informacją? Zobaczyłeś coś ciekawego dotyczącego Krakowa, Małopolski i mieszkańców naszego regionu? Tu możesz skorzystać z naszego formularza

Czekamy też na wiadomości na nr 500 202 323 i 4080

50%
50%