Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zdzisław Beksiński w Krakowie

  • Nasze akcje
  • date_range Czwartek, 2016.10.06 14:12 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:39 )
Piątkowy program "Co Niesie Dzień", 7 października, od godz. 16 do 19 prosto z Nowohuckiego Centrum Kultury. Zapraszamy!

Fot. Marek Lasyk

Otwarcie Galerii Zdzisława Beksińskiego w NCK. Ostatnie przygotowania

W programie "Co Niesie Dzień" opowiemy o fenomenie Beksińskich.

Artysta malarz Zdzisław Beksiński i jego syn, Tomasz, legendarny prezenter radiowej Trójki, stali się ostatnio znowu bardzo głośni. Pisze się o nich książki, kręci filmy, robi spektakle.

A od piątku, 7 października, twórczość Zdzisława Beksińskiego będzie stale obecna w Krakowie. Obrazy, rysunki i fotografie - łącznie 250 prac z prywatnej kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich, marszandów i przyjaciół nieżyjącego artysty, będzie można oglądać w Galerii Zdzisława Beksińskiego w Nowohuckim Centrum Kultury. WIĘCEJ

W programie m.in. rozmowa o nagradzanym filmie "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego, wywiad z marszandem Piotrem Dmochowskim, brawurowo zagranym przez Andrzeja Chyrę oraz Agnieszką Glińską, reżyserką spektaklu zainspirowanego Beksińskim. 

Do słuchania specjalnego programu Radia Kraków prosto z Nowohuckiego Centrum Kultury zapraszają Piotr Jędrzejewski i Katarzyna Fortuna!

 

 

RK

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię