Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wakacje ze smakiem! Pałac w Okocimiu

  • Nasze akcje
  • date_range Poniedziałek, 2012.07.09 05:05 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:36 )
W czasach świetności miał 254 pomieszczenia i mieścił się w czterdziestohektarowym parku. Teraz Pałac Goetzów odzyskuje dawny blask.

Pałac Goetzów w Brzesku - Okocimiu

Pałac w Okocimiu

W czasach świetności miał 254 pomieszczenia i mieścił się w czterdziestohektarowym parku. Teraz Pałac Goetzów odzyskuje dawny blask. Jesienią będzie można go zobaczyć po remoncie.

Powstał na zlecenie Jana Albina Goetza Okocimskiego - właściciela miejscowego browaru. Główna część jednej z najładniejszych rezydencji w Polsce powstawała w latach 1889 - 1900. Projektowała go najsławniejsza w tamtym okresie spółka architektów - austriacki tandem Fellner & Helmer, którzy oprócz pałaców projektowali i budowali także zamki i sale operowe w całej Europie. Już po śmierci architekta Ferdinanda Fellnera, Jan Albin dobudował część wschodnią, na którą składały się: zajazd, oranżeria i dom nad zajazdem, oraz część zachodnią, mieszczącą kaplicę i kuchnie.

[

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię