Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Szymon Makuch przebiegł Islandię dla chorego Kacpra. Dziennik biegu w Radiu Kraków

  • Nasze akcje
  • date_range Poniedziałek, 2019.07.01 09:30 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:41 )
600 kilometrów w 10 dni. Szymon Makuch przebiegł Islandię z północy na południe. A to wszystko dla 16-letniego Kacpra Turaczyka, który cierpi na zanik mięśni. Szymon chciał w ten sposób nagłośnić zbiórkę na leczenie chłopca komórkami macierzystymi.

fot: Szymon Makuch

Posłuchaj o wyprawie
Szymon Makuch biegnie przez Islandię dla chorego Kacpra

Większość z nas potrafi zrobić sobie herbatę, czy wyjść z domu na spacer. Jeśli tylko mamy na to ochotę, to nic nie stoi na przeszkodzie. Kacper Turaczyk z Bolechowic nie ma takiej możliwości, choć bardzo by chciał. Chłopiec jest przykuty do wózka, a jego mięśnie odmawiają posłuszeństwa. Kacper, który cierpi na dystrofię mięśni, do samodzielnego funkcjonowania potrzebuje kosztownej terapii.

Jego historia poruszyła Szymona Makucha z Krakowa, który postanowił pomóc chłopcu i w tym celu samotnie, w niebezpiecznych warunkach, pokonać dystans piętnastu maratonów. Jak pisze: "Kacper ma 15 lat. Każdy maraton dedykuję jednemu rokowi z jego życia, wypełnionemu jego zmaganiom z rzeczywistością".

600 kilometrów dla Kacpra przez surową i mroźną Islandię ma rozpromować zbiórkę, która znajduje się TUTAJ.

Kacper Turaczyk i Szymon Makuch

Na naszej stronie znajdą państwo aktualizowany na bieżąco dziennik z podróży Szymona. Biegacz będzie wysyłał nam zdjęcia i nagrania z Islandii, dopóki pozwoli na to zasięg. Później będzie przysyłał wiadomości tekstowe, które Radio Kraków będzie państwu przekazywać. W tym czasie gorąco zachęcamy, aby wesprzeć zbiórkę na leczenie Kacpra i kibicować Szymonowi, który do pokonania będzie miał między innymi odcinek, biegnący przez... lodowiec.

Zapraszamy do śledzenia 600-kilometrowego biegu Szymona Makucha - z północy na południe Islandii i wsparcie trudnej podróży Kacpra Turaczyka w prawdziwym maratonie do samodzielności.

Przed wylotem na Islandię Szymon Makuch był gościem Martyny Masztalerz w audycji "Pytania i Wyzwania". Posłuchajcie TUTAJ.


 

Dziennik biegu:

13 lipca - Podziękowania prosto od Szymona

12 lipca - Jest meta! Gratulujemy!

11 lipca - Dostaliśmy wiadomości prosto od Szymona. "Mam z 550 km w nogach i już mi kolano daje znać, że to za dużo. Jutro kończę" - oby udało się zrobić pełne 600 kilometrów! My wierzymy!

11 lipca - Ciąg dalszy fatalnej pogody. Zupełnie jak w Polsce...

10 lipca - Pogoda nie sprzyja Szymonowi!

8 lipca - Kolejne kilometry za Szymonem!

7 lipca - Połowa trasy za Szymonem! Gratulujemy!

6 lipca - Zazdrościmy takich widoków!

5 lipca - Po czterech dniach Szymon ma za sobą już 230 km!

4 lipca - 1/5 trasy już za Szymonem! Brawo, jeszcze raptem... 480 kilometrów ;) 

3 lipca - Pierwszego dnia udało się pokonać aż 80 kilometrów! Świetnie!

2 lipca - Szymon zaczyna bieg! Trzymamy mocno kciuki!

1 lipca - Dostaliśmy pierwsze zdjęcia z Islandii. Jest tam pięknie. Szymon Makuch ma jeszcze chwilkę na podziwianie widoków. Potem będzie się liczył już tylko bieg.

fot: Szymon Makuch

30 czerwca - Szymon jest już w hotelu.

29 czerwca - Pora na wylot z Polski.

 

 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię