Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Radio Kraków w Zawoi

  • Nasze akcje
  • date_range Sobota, 2020.07.11 09:32 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:41 )
Weekend ze Skarbami Małopolski czas zacząć. W wakacje w Radiu Kraków zachęcamy, by ruszyć szlakiem najciekawszych miejsc w naszym regionie. Tym razem zabraliśmy państwa na weekendową wyprawę do Zawoi. Tam byli nasi poszukiwacze skarbów - Maja Dutkiewicz i Marek Mędela, a także ich goście.

Fot. Michał Sośnicki/Marek Mędela

Wakacyjne Skarby Małopolski w Zawoi
Posłuchaj rozmowy z Mariuszem Gawłem i Marcinem Matusznym Posłuchaj rozmowy z Tomaszem Pasierbkiem i Reginą Wicher Posłuchaj rozmowy z Zofią Bugajską Posłuchaj rozmowy z Tomaszem Lipką i Jackiem Masterem Posłuchaj rozmowy z Michałem Sośnickim Posłuchaj rozmowy z zespołem Potock
Owce na hali Barankowej
Skansen Markowa Rówieńki
Zawoja - piękna o każdej porze roku!

Partnerzy

Fot. Michał Sośnicki

Gośćmi Agnieszki Barańskiej był zespół Potock z Zawoi: Julia Pacyga, Kasia Mętel, Krzysztof Biały-Mędrala i Adam Kukla. 

Fot. Michał Sośnicki

Jak pokazać Zawoję od najpiękniejszej strony? Dlaczego magiczne są wschody i zachody Słońca? Czy smartfonem da się zrobić dobre zdjęcie? Z rozmowy z fotografem Michałem Sośnickim dowiecie się także co najlepiej fotografować przy kiepskiej pogodzie.

Fot. Michał Sośnicki

Czy Babia Góra jest dla każdego turysty? Jak się przygotować do wyjścia na Babią? Czy ta góra jest lekceważona przez ludzi? Między innymi na takie pytania odpowiadali Tomasz Lipka i Jacek Master z sekcji babiogórskiej GOPR.

Fot. Michał Sośnicki

Następnie do naszego mobilnego studia zawitali Mariusz Gaweł – specjalista od wyznaczania ścieżek rowerowych i instruktor w klubie kolarskim, a także Marcin Matuszny – organizator zawodów downhillowych na Mosornym Groniu. Co Zawoja ma do zaoferowania pasjonatom dwóch kółek? Czy każdy rowerzysta znajdzie tam coś dla siebie? Czym jest downhill, czyli kolarstwo grawitacyjne? Czy Babią Górę można objechać na rowerze?

 

Fot. Michał Sośnicki

Czym smakuje tradycyjna kuchnia zawojska? Jakie produkty są podstawą? Dlaczego gaździny zawsze starały się robić dobre potrawy z tego, co miały? Gościem Radia Kraków była Zofia Bugajska z Koła Gospodyń Wiejskich „Zawojanki”.

Fot. Michał Sośnicki

Pierwszymi gośćmi Radia Kraków w Zawoi byli Tomasz Pasierbek, dyrektor Babiogórskiego Parku Narodowego i Regina Wicher z Babiogórskiego Centrum Kultury. Jakie są ulubione miejsca w Zawoi ludzi, którzy region znają jak własną kieszeń? Dlaczego w Zawoi zawsze można się zgubić? Po co trzeba znać legendy dotyczące wodospadu na Mosornym Potoku?

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

1127381

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię