|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016 największym sukcesem Małopolski ostatnich lat

W ostatnich latach Małopolska zmieniła się nie do poznania. Za nami wiele sukcesów, które przyczyniły się do tego, że dziś pozycja naszego regionu umacnia się nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. To sukcesy, dzięki którym Małopolska nie tylko prężnie się rozwija i jest postrzegana jako region dynamicznych i pozytywnych zmian, ale też osiągnięcia, dzięki którym lepiej żyje się mieszkańcom Małopolski. Zdaniem słuchaczy Radia Kraków to tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016 jest największym sukcesem Małopolski ostatnich lat.

Fot. słuchacze Radia Kraków

Wyniki plebiscytu: 

1. Zdobycie przez Małopolskę tytułu Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016 - głosowało 24% słuchaczy

2. Nowe oblicze Małopolski - głosowało 21% słuchaczy

3. Transport na miarę XXI wieku - głosowało 20% słuchaczy

4. Zdobycie 2,9 mld euro z funduszy europejskich na rozwój Małopolski 2014-2020 - głosowało 19% słuchaczy

5. Walka ze smogiem - głosowało 16% słuchaczy

 


Takie były nasze propozycje

1. Zdobycie przez Małopolskę tytułu Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016

Europejski Region Przedsiębiorczości 2016 Fot. UMWM
 
Małopolska otrzymała ten tytuł jako pierwsze polskie województwo. Tytułem Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości od 2009 r. Komisja Europejska wyróżnia regiony prezentujące najbardziej przyszłościową i innowacyjną wizję własnego rozwoju. Oznacza on realne korzyści oraz promocję Małopolski na arenie międzynarodowej. Wyróżnienie to również dowód na to, że Małopolska jest wiarygodnym partnerem, z którym warto prowadzić ciekawe i przyszłościowe projekty.

Czytaj także: Czy Małopolanie są przedsiębiorczy?
 

2. Transport na miarę XXI wieku

Pociąg Kolei Małopolskich do Balic. Fot. UMWM
 
Tylko w latach 2007-2015 na nowe drogi i poprawę tych już istniejących przeznaczono w Małopolsce 2 mld zł. Powstały obwodnice wielu miejscowości (m.in. Dobczyc, Proszowic, Podegrodzia, Gdowa i Chrzanowa). Dzięki spółce Koleje Małopolskie możemy natomiast powiedzieć, że  transport kolejowy w regionie jest dziś na miarę XXI wieku. Zaledwie 18 minut wystarczy, by dotrzeć dzięki nowoczesnym pociągom na lotnisko w Balicach. Tylko 3 minuty dłużej, by dostać się z Krakowa do Wieliczki. Od 13 grudnia 2015 r. pojedziemy kolejną trasą – w kierunku Miechowa.

Czytaj także: Sporo zmian w małopolskiej infrastrukturze
 

3. Zdobycie 2,9 mld euro z funduszy europejskich na rozwój Małopolski 2014-2020

Fot. pixabay 

Władze Małopolski wywalczyły aż 2,9 mld euro na realizację Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. To o miliard euro więcej niż w latach 2007-2013! Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego tworzy jedną z największych i najważniejszych strategii rozwoju regionu do roku 2020. To również drugi, pod względem wielkości regionalny program operacyjny w naszym kraju.

Czytaj także: Fundusze unijne w Małopolsce. Jak skorzystać?
 

4. Walka ze smogiem

Fot. Bogdan Achimescu

Czystsze powietrze w naszym regionie to zadanie, do którego samorząd województwa przywiązuje ogromną wagę. – Jesteśmy liderem w walce ze smogiem, jako pierwsi w kraju podjęliśmy próbę wprowadzenia ograniczeń w stosowaniu paliw stałych – przypomina marszałek Jacek Krupa. Gotowy jest już projekt uchwały wprowadzający w Krakowie zakaz ogrzewania za pomocą paliw stałych od 2019 r. Właśnie zakończyły się konsultacje społeczne w tej sprawie, a uchwała powinna zostać przyjęta przez sejmik na początku 2016r. Niedawno też projekt zintegrowany „LIFE- Małopolska w zdrowej atmosferze” został uznany przez Komisję Europejską za najlepszy spośród wszystkich zgłoszonych przez państwa członkowskie. Program, do którego przystąpiło 38 małopolskich gmin zakłada m.in. stworzenie sieci ekodoradców wspierających wdrażanie przez włodarzy gmin programu ochrony powietrza. 

Czytaj także: Małopolska bez smogu
 

5. Nowe oblicze Małopolski

Nowe oblicze - rewitalizacja wsi Zawada. Fot. J. Leśniewski 
 
W ostatnich latach Małopolska dynamicznie się rozwijała i zmieniała w imponującym tempie. Jednym z motorów tych zmian są bez wątpienia fundusze europejskie. Infrastruktura zdrowotna i sportowa, odnowione obiekty dziedzictwa kulturowego i historycznego nowe atrakcje turystyczne i piękniejsze oblicze małopolskiej wsi - nie sposób ich nie dostrzec bowiem kształtują one zupełnie nowy krajobraz województwa małopolskiego. 

Partner główny akcji:

88%
12%