Opublikowana niedawno przez Instytut Pamięci Narodowej książka pt. "Pamiętali… pamiętamy… pamiętajcie… Wspomnienia Żydów polskich" jest zapisem rozmów ze świadkami historii: Władysławem Bartoszewskim, Tadeuszem Jakubowiczem, Zofią Radzikowską, Emanuelem Elbingerem, Karolem Galińskim, Henrykiem Mellerem oraz dwoma osobami, które nie wyraziły zgody na upublicznienie ich imion i nazwisk. Autorzy książki - Paweł Skorut i Michał Zajda - zadali swoim rozmówcom szereg pytań dotyczących ich losów w ciągu kilkudziesięciu lat. Powstał w ten sposób wyjątkowy, opatrzony szerokim wstępem i niezbędnym komentarzem naukowym zbiór relacji stanowiących zapis nie tylko uczestnictwa w wydarzeniach historycznych, ale także poglądów i emocji, które towarzyszyły i towarzyszą osobom dotkniętym Zagładą i komunizmem. Książka jest dostępna w księgarni w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Krakowie.
- A
- A
- A
Archiwalne środy IPN: Spotkanie z autorami książki "Pamiętali… pamiętamy… pamiętajcie… Wspomnienia Żydów polskich"
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie w ramach cyklu Archiwalne środy zaprasza w środę 30 października 2019 r. o godz. 18.00 na spotkanie z Michałem Zajdą i Pawłem Skorutem, autorami książki "Pamiętali… pamiętamy… pamiętajcie… Wspomnienia Żydów polskich". Zapraszamy do Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
22:02
Skauci z Sądecczyzny zbierali w Krynicy pieniądze na buty dla dzieci z Ugandy
-
21:22
Adam Ziemianin i „Zachwyty brzytwy”. Słowo, akwarele i przyjaźń sprzed lat
-
19:10
Przekonujące zwycięstwo Wieczystej w Rzeszowie
-
18:47
Kiedy w Krakowie pierwszy akt małżeństwa jednopłciowego? Jest już 13 wniosków
-
18:19
Zbiórka na buty do Ugandy
-
17:21
Rycerze, sokolnicy i żurek hetmański. Tarnów uczcił pamięć Jana Tarnowskiego
-
16:53
Koniec pewnej epoki. Robert Lewandowski oficjalnie żegna się z FC Barceloną
-
15:54
Średniowieczny klimat opanował centrum Muszyny
-
15:08
Kard. Grzegorz Ryś: antysemityzm jest grzechem, nie można odmawiać Żydom prawa do ich państwa
-
14:20
Motor wydarł remis w meczu z Cracovią. OPIS
-
14:17
Jak Notre Dame czy Jasna Góra. Kościół w Dąbrowie Tarnowskiej został bazyliką
-
13:48
Spraye, natura i street art. Graffiti Jam w Nowym Sączu
-
13:37
Średniowiecze w centrum Muszyny
-
12:52
Graffiti Jam z MGR. MORS w Nowym Sączu
-
12:43
Młodzi, dorośli, rodziny. Jak rozpoznać problem i gdzie szukać wsparcia?
-
12:05
Sardynia w pigułce - słońce, historia i smaki
-
12:00
„Manchester by the Sea”. Film o winie, której nie potrafi uciszyć nawet czas
-
10:36
O "Marszu Azylanta", wolontariuszach oraz ich podopiecznych i...Fundacji Karmimy Psiaki
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze